Strona główna Sport Piłka nożna Silesian Cup: Świdniczanie w gazie!

Silesian Cup: Świdniczanie w gazie! [VIDEO]

0

Rozgrywki jubileuszowego dziesiątego Międzynarodowego Turnieju Piłkarskiego Silesian Cup wkraczają powoli w decydującą fazę. Piłkarze zakończyli dziś w większości zmagania w fazach grupowych, w piątek emocje sięgną zenitu bowiem rozpoczyna się walka w fazie pucharowej. Świetnie jak do tej pory prezentują się młodzi piłkarze Polonii-Stali Świdnica, którzy wygrali swoje grupy w czterech z pięciu kategorii wiekowych!

CSC_5530

W rozgrywkach najmłodszej kategorii wiekowej U-9 (zawodnicy z rocznika 2006 i młodsi) tempa nie zwalniają piłkarze Polonii-Stali I Świdnica, który pokonali dziś 16:0 Miedź II Legnica i 17:0 Football Academy III Leszno. Świdniczanie z czterema wygranymi i imponującym bilansem bramkowym 75:0 pewnie zwyciężyli swoją grupę. Jutro w ćwierćfinale dojdzie do pojedynku Polonii-Stali I Świdnica z Polonią-Stal II Świdnica. Która z drużyn trenera Przemysława Malczyka okaże się lepsza. Faworytem oczywiście jedynka, ale w piłce nożnej wszystko jest możliwe. Grupę B wygrała Dąbroczanka Pępowo, która powalczy z Orlikiem Prudnik. W innych meczach ćwierćfinałowych Chojnik Jelenia Góra zagra z Football Academy I Leszno, a Akademia Sportu Milicz z Football Academy II Leszno.

VIDEO: Mariusz Ordyniec

W starszej kategorii U-10 do rozegrania pozostały jeszcze dwa pojedynki, po jednym w grupie A i B. Mistrzowie swoich grup nie są jednak zagrożeni, w pierwszej najlepsi okazali się prowadzeni przez Sebastiana Ratajczaka młodzi piłkarze Polonii-Stali Świdnica, którzy dziś pokonali 5:0 czeski TJ Sokol Olsany, 13:0 Orlika Prudnik i 3:1 GKS I Bełchatów. W grupie drugiej najlepsza okazała się Dąbroczanka Pępowo. Świdniczanie swojego ćwierćfinałowego rywala poznają jutro rano.

W rozgrywkach chłopców z rocznika 2004 prym w swojej grupie również wiedli piłkarze Polonii-Stali Świdnica. Zespół Mariusza Krupczaka z kompletem punktów wygrał grupę A odnosząc dziś wygrane 6:1 z kobiecą Zorzą Pęgów i 7:0 z Baltiką Kaliningrad. W kolejnych grupach również z 12 punktami rywalizację zakończyły Piast Nowa Ruda i Football Academy II Leszno. W ćwierćfinałach Polonia-Stal Świdnica powalczy z Akademią Sportu Milicz, FA I Leszno z FA II Leszno, Orlik Prudnik z Chojnikiem Jelenia Góra, a Piast Nowa Ruda z FC Kaliningrad.

Kolejna drużyna Polonii-Stali Świdnica, to ta rywalizująca w kategorii U-12. Podopieczni Mariusza Krupczaka ograli dziś 5:0 Akademię Piłkarską Gliwice i po ciekawym spotkaniu 3:1 Szczakowiankę Jaworzno. W grupie A na czele Stal II Rzeszów, w grupie C Hamownik Moskwa. Pierwszym rywalem naszych zawodników w fazie pucharowej będzie piąty zespół grupy A FC Kaliningrad. W pozostałych ćwierćfinałach GKS III Bełchatów „skrzyżuje rękawice” z Chojnikiem Jelenia Góra, FA Leszno ze Szczakowianką Jaworzno, a Akademia Piłkarska Gliwice z Hamownikiem Moskwa.

W najstarszej kategorii wiekowej U-14 drużyna Polonii-Stali Świdnica trenowana przez Przemysława Malczyka zaliczyła dziś porażkę 0:5 z GKS-em IV Bełchatów i zwycięstwo 1:0 z Akademią Piłkarską Gliwice. To dało biało-zielonym trzecią pozycję w swojej grupie. W ćwierćfinale naszymi przeciwnikami będzie łotewski FC SNS Olaine lub kadra Lubuskiego Związku Piłki Nożnej I Zielona Góra.

Jutro kolejna porcja emocji związanych z turniejem Silesian Cup.

/MDvR/

Poprzedni artykułKolejne kino pod chmurką
Następny artykułCo grają w Cinema 3D?