Strona główna Sport Piłka nożna Remis w starciu Zjednoczonych z AKS-em

Remis w starciu Zjednoczonych z AKS-em

0

Podziałem punktów zakończyły się IV-ligowe derby pomiędzy Zjednoczonymi Żarów a AKS-em Strzegom. Swoje szanse na wygraną mieli zarówno gospodarze, jak i goście, lecz pojedynek znów zakończył się remisem, tym razem 2:2. W poprzednim sezonie zwycięzca również nie został wyłoniony, w Żarowie padł wynik 1:1, w Świebodzicach gdzie grał AKS 4:4.

12

Pierwsza połowa należała do AKS-u, który objął prowadzenie po trafieniu Mateusza Alwina. Swoje szanse mieli też żarowianie, „oko w oko” z bramkarzem gości wyszedł Krzysztof Goździejewski, ale zmarnował doskonałą okazję. Po zmianie stron do ataku rzucili się gospodarze aplikując przyjezdnym dwa gole. Już 4 minuty po wznowieniu gry do wyrównania doprowadził Sebastian Dubicki, a kilka minut później Zjednoczonych na prowadzenie wyprowadził Maciej Bielski. AKS Strzegom walczył do końca spotkania o wyrównanie i dopiął swego na kwadrans przed końcem starcia. Końcowy rezultat ustalił Sławomir Stępień.

Szkoda, że nie udało się wygrać! To bardziej strata 2 punktów, a nie zdobycie 1 „oczka”. Mam pretensje do swoich graczy, że tak szybko i łatwo dali sobie wbić dwie bramki po rozpoczęciu drugiej połowy. W takich sytuacjach mówi się, że drużyna została jeszcze w szatni. Na postawę obu zespołów miał wpływ oczywiście upał, a wiadomo, jak się gra w takich warunkach. Dodam jeszcze, że w 15. minucie groźnie wyglądającej kontuzji doznał Jarek Szymczyk. Uraz był na tyle poważny, że musiała odwieźć go karetka – stwierdził trener strzegomian Jarosław Krzyżanowski.

Zjednoczeni Żarów – AKS Strzegom 2:2 (0:1)

Zjednoczeni: Hruszowiec, Kaczmarczyk, Drąg, Bielski, Chłopek, Czoch, M. Dubicki (46′ S. Dubicki), Goździejewski (82′ Jernutowski), Łagiewka (82′ Łuczak), Kołodziej, Kloc (88′ Rudnik)

AKS: Kretkowski, Górowski, Bęś, Gołąbek, Szabat, Szymczyk (15′ Krupnik), Demirow, Sobczak, Dobrowolski (60′ Stępień), Alwin, Wasilewski (88′ Jaszowski)