Strona główna Bez kategorii Polscy streetballowcy zjadą do Świdnicy

Polscy streetballowcy zjadą do Świdnicy

4

Niedziela, 23 sierpnia będzie niezwykle ważnym punktem w kalendarzach wszystkich entuzjastów koszykówki, gdyż tego dnia kompleks sportowy przy Szkole Podstawowej nr 1 w Świdnicy stanie się areną zmagań drużyn streetballowych z całej Polski. Będzie to już czwarta edycja rozgrywek Domino Streetball Cup, w poprzednich w walce o nagrodę główną 1000 złotych prym wiedli wrocławscy zawodnicy. Świdniczanie zawsze podejmowali jednak zaciętą walkę plasując się na podium.

s15

Bazując jednak na doświadczeniu z lat ubiegłych jestem przekonany, że będzie trzeba wykazać się sporymi umiejętnościami i charakterem, by znaleźć się na podium i odebrać jedną z trzech nagród finansowych. Frekwencja wśród drużyn i kibiców też nie budzi moich obaw, zebraliśmy wiele pozytywnych opinii po poprzednich edycjach, a to jest najlepsza reklama – mówi Andrzej Słobodzian, główny organizator i pomysłodawca turnieju.

A5_ulotka-page-001

Organizatorzy przy wsparciu głównego sponsora imprezy Salonu Łazienek, drzwi i podłóg Domino z Dzierżoniowa, a także świdnickiej marce Lotari oraz Świdnickiemu Ośrodkowi Sportu i Rekreacji postarali się by do licznych atrakcji z lat ubiegłych dołożyć kolejne, takie jak: interaktywny pokaz Zumby przygotowany przez Monikę Matykiewicz i Frog Zumba Świdnica, trening CrossFitu w wykonaniu Łukasza Dmytrowskiego i Box74 CrossFit Świdnica, a także pokaz umiejętności służb Państwowej Straży Pożarnej oraz Policji. Oczywiście nie zabranie tradycyjnego już kącika gastronomicznego Restauracji Arte oraz atrakcji dla dzieci, które przygotował Bank BGŻ PNB Paribas. Stowarzyszenie Świdnickich Mam „Mamy co kochamy” przygotowało kącik gier i zabawy dla najmłodszych. Patronat nad imprezą objęła prezydent Świdnicy Beata Moskal-Słaniewska.

Wspominając o młodszych kibicach nie sposób nie powiedzieć o konkursie zorganizowanym specjalnie dla nich. W ubiegłym roku cieszył się on nie małym zainteresowaniem i do rywalizacji o nagrody stanęło blisko trzydziestu uczestników. Bardzo zależy nam na tym, aby poza rywalizacją sportową, impreza była także wielkim rodzinnym piknikiem – dodaje Andrzej Słobodzian.

Zgłoszenia drużyn w składach maksymalnie czteroosobowych do turnieju głównego przyjmowane są droga mailową na adres: [email protected] do 21 sierpnia. Patronat medialny nad turniejem objęła Swidnica24.pl.

Poprzedni artykuł13 filmów z szansą na „Złote Oko”
Następny artykułMural już zachwyca przechodniów [FOTO]