Strona główna Bez kategorii Mural już zachwyca przechodniów

Mural już zachwyca przechodniów [FOTO]

4

Mężczyzna walczący z gryfem, tak mógłby być zatytułowany najnowszy mural, który ozdobił kamienicę przy ulicy Teatralnej w Świdnicy. Prace trwały cztery dni, a od dzisiaj możemy podziwiać mural w całej okazałości.

21

– Obraz jest niesamowity. Tylko zastanawiam się, co to jest za ptak z takim ogonem – mówi pani Krystyna, jedna z mieszkanek centrum Świdnicy. Na pomoc przyszedł jej pan Mariusz, który od razu wskazał na świdnickiego gryfa. Legendarne stworzenie zostało przywrócone do życia dzięki włoskiemu artyście, który przyjechał do Świdnicy na wyjątkową rezydencję artystyczną.

13

Luca Zamoc, artysta wizualny z Modeny, razem z Wojciechem Kołaczem, czyli Oteckim – utalentowanym muralistą z Wrocławia, przygotowali nowy mural na ścianie jednej z kamienic przy ul. Teatralnej. Oficjalna prezentacja w niedzielę, 30 sierpnia 2015 roku, w ramach tegorocznej edycji świdnickiego Festiwalu Punkt Zero. Luca Zamoc (na zdjęciu) przyjechał do Świdnicy na rezydencję artystyczną w ramach projektu MixMediaLab.

W trakcie dziesięciodniowego pobytu ma okazję pracować i tworzyć z lokalnymi artystami, a przede wszystkim – poznać naszą kulturę i przyjrzeć się bliżej świdnickiej sztuce. Podczas badania historii miasta szczególnie zainteresowała go legenda o świdnickim gryfie, którą postanowił na nowo zinterpretować i przenieść na ścianę jednej z kamienic przy ulicy Teatralnej. Przez najbliższych kilka dni będzie można obserwować artystę w trakcie pracy, a oficjalna prezentacja muralu nastąpi w ostatnią niedzielę sierpnia.

Poprzedni artykułPolscy streetballowcy zjadą do Świdnicy
Następny artykułZderzenie na łączniku