Strona główna Bez kategorii Egzotyczny początek sesji

Egzotyczny początek sesji

0

Niecodzienny wstęp miały dzisiejsze obrady Rady Miejskiej w Świdnicy. Tuz przed sesją w sali narad USC z krótkim programem wystąpił indonezyjski zespół SMP LABSCHOOL KEBAYORAN – JAKARTA. Artystów w egzotycznych tańcach będzie mógł dzisiaj obejrzeć każdy chętny o 17.30 w sali teatralnej ŚOK-u na świdnickim Rynku.

ind

Zespół uczestniczy w organizowanym przez Stowarzyszenie Jubilat już po raz piąty projekcie Stragan Kultury Tutejsi! Od tygodnia gości na terenie powiatu świdnickiego, dając liczne koncerty i biorąc udział w warsztatach. Grupa działa przy uniwersytecie w Jakarcie od 1968 roku. Młodzi artyści występują 35-osobowym składzie. Znajdą się w nim tancerze i muzycy grający na tradycyjnych indonezyjskich instrumentach perkusyjnych. Grupa prezentuje m.in. rytualną muzykę oraz tańce z zachodniej części wyspy Jawy oraz folklor Melayu na Sumatrze, Bali, tańce z Borneo oraz z indonezyjskiej części Papuy. Artyści występują w tradycyjnych kostiumach.

Koncert zespołu dzisiaj, 28 sierpnia o godz. 17.30 w sali teatralnej ŚOK-u. Wstęp wolny.

Stowarzyszenie Jubilat od wielu lat działa na rzecz krzewienia kultury i tańca wśród młodzieży i mieszkańców Świdnicy. Zbliżenie i prezentacja różnych kultur w ramach Straganu Kultury TUTEJSI to łamanie barier etnicznych i religijnych. Podtrzymywanie tradycji narodowych, pielęgnowanie polskości oraz rozwój świadomości narodowej, obywatelskiej i kulturowej wraz z upowszechnianiem tradycji tanecznych i muzycznych ze szczególnym uwzględnieniem naszego regionu.

Poprzedni artykułPuchar Gordona Bennetta nad Polską!
Następny artykułBędzie 400 nowych miejsc pracy?