Strona główna Blogi Czary Penelopy: Pomidory z białym serem

Czary Penelopy: Pomidory z białym serem

0

Wczorajszego ranka wybrałam się do znajomego gospodarza, by zakupić świeże, ekologiczne warzywa. Kupiłam krwisto czerwone, soczyste, pachnące pomidory, które chwilę wcześniej zostały zerwane z krzaczków, zioła, sałatę, młode marchewki i sporo  ogórków (o ogórkach rzecz będzie w następnym odcinku). Zapach, jaki rozprzestrzeniał się w samochodzie, był naprawdę nieziemski. Najbardziej nęciły mnie pomidory. Wracając do domu zatrzymałam się, by kupić wiejski biały ser i już wiedziałam, co będę jadła na lunch. Smaki dzieciństwa wróciły do mnie jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki. Pomidory i biały ser. Zestaw jaki niemal każdego dnia pojawiał się wówczas na stole -wrócił i zawładnął moimi wszystkimi zmysłami.

pomidory
Potrzeba dla jednej osoby:
3 liście sałaty masłowej
1 spory pomidor
2 plastry białego sera
odrobina soku z cytryny
zielona pietruszka drobno posiekana (ilość wg uznania)
jeden posiekany ząbek czosnku
świeżo mielony czarny pieprz
wyrazista w smaku oliwa- najlepiej toskańska
sól – nie dałam
Umyte listki sałaty rozłożyłam na talerzu. Pomidora pokroiłam w ćwiartki. Posypałam ziołami, na wierzchu rozsypałam okruchy białego sera. Polałam oliwą i sokiem z cytryny, posypałam pieprzem. Sól moim zdaniem jest  niepotrzebna.
Danie bajecznie proste, sycące, szybkie w wykonaniu. Istotne jest jedno – wszystkie produkty muszą być pierwszej jakości!

Penelopa Rybarkiewicz-Szmajduch

Poprzedni artykułPolecamy: „Jądro dziwności. Nowa Rosja”
Następny artykułPiękniejszy świat Beaty: Len w koronkach