Strona główna Temat dnia Centrum Przesiadkowe: Odbiory zakończone

Centrum Przesiadkowe: Odbiory zakończone

0

Trwające dwa tygodnie odbiory techniczne ostatniego etapu Centrum Przesiadkowego w Świdnicy zakończyły się pozytywnie. Do poniedziałku mają zostać usunięte drobne usterki.

Centrum Przesiadkowe 1

Węzeł komunikacji międzymiastowej tworzą odrestaurowany dworzec kolejowy Świdnica Miasto wraz z przyległym placem i ulicą Dworcową, dwa tunele podziemne pod torami, przebudowana ulica Kolejowa z postojem taksówek i parkingami, budynek dworca autobusowego, wiata z 12-oma stanowiskami i drogi manewrowe. Inwestycja rozpoczęła się w 2012 roku. Ma roczny poślizg, spowodowany problemami z budową drugiego tunelu pod torami. Centrum Przesiadkowe miało kosztować 24 miliony złotych, w tym 14 milionów unijnej dotacji. Wiadomo, że jest droższe, ale ostatecznych wyliczeń jeszcze nie podano.

Centrum Przesiadkowe 2

– Centrum Przesiadkowe w Świdnicy pozytywnie przeszło odbiory techniczne. Do 17 sierpnia zakończy się proces usuwania niewielkich usterek. Po ich wykonaniu, zwrócimy się do powiatowego oraz wojewódzkiego nadzoru budowlanego z wnioskiem o udzielenie pozwolenia na użytkowanie obiektów wchodzących w skład Centrum Przesiadkowego. Mamy nadzieję, że formalności zakończą się jeszcze w sierpniu, po to, aby pasażerowie oraz przewoźnicy mogli korzystać z nowego dworca autobusowego jeszcze we wrześniu – informuje Mateusz Jadach z biura prasowego UM w Świdnicy.

/asz/

Poprzedni artykułFestiwal Punkt Zero: Biznes kołowy
Następny artykułZ Budowlanymi o pierwsze zwycięstwo w sezonie 2015/2016