Strona główna 112 Amfetamina w plecaku

Amfetamina w plecaku

2

Ponad 300 porcji narkotyku miał przy sobie młody mieszkaniec Świebodzic. Wiele wskazuje na to, że amfetamina przygotowana była do sprzedaży.

amfetamina3

Zdjęcie archiwalne

Policjanci zespołu kryminalnego z komisariatu policji w Świebodzicach prowadząc na terenie miasta działania przeciwko przestępczości narkotykowej zatrzymali młodego mężczyznę, podejrzanego o posiadanie środków odurzających. Podczas dalszych czynności okazało się, że to 28-letni mieszkaniec Świebodzic.  W trakcie przeszukania mężczyzny funkcjonariusze znaleźli w jego plecaku woreczki foliowe z zawartością białego proszku. Badanie przeprowadzone przez policjantów wykazało, że jest to amfetamina w ilości, z której można byłoby uzyskać 310 porcji tego narkotyku. Po zatrzymaniu mężczyzna trafił do policyjnego aresztu – informuje Magdalena Ząbek, oficer prasowy KPP w Świdnicy.

W świetle ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii za posiadanie narkotyków grozi do 3, a gdy przedmiotem przestępstwa jest ich znaczna ilość, nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Natomiast handel narkotykami zagrożony jest karą do 8 lat pozbawienia wolności.

Poprzedni artykułUchwałą obywatelską walczą o mieszkania
Następny artykułMiasto Dzieci po raz drugi