Strona główna Bez kategorii 35-tka doczeka się naprawy

35-tka doczeka się naprawy

11

Najbardziej zniszczony odcinek drogi krajowej w Świdnicy zostanie gruntownie wyremontowany. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad wyda na ten cel 13 milionów złotych. Prace ruszą pod koniec 2015 roku.

droga 35

Między skrzyżowaniem z ulicą Łukasińskiego a przejazdem kolejowym w Pszennie od wielu lat nieustannie tworzą się dziury i koleiny. Asfalt jest spękany, a pobocze w wielu miejscach nie istnieje. I to właśnie ten fragment przejdzie remont. – Remont drogi nr 35 rozpocznie się w roku 2015, zakończy w 2016.Planowany odcinek wykonywanych robót: od ulicy Łukasińskiego (bez skrzyżowania) do przejazdu kolejowego m. Pszenno (przed przejazdem). Planowany zakres robót obejmuje: remont nawierzchni, chodników, zjazdów i skrzyżowań. Na części odcinków remont nawierzchni obejmuje również wymianę warstw konstrukcyjnych. Szacowany koszt robót wyniesie około 13 milionów złotych. Roboty będą prowadzone połową szerokości jezdni, droga nie będzie wyłączona całkowicie z ruchu – informuje Swidnica24.pl Michał Radoszko z biura prasowego wrocławskiego oddziału GDDKiA.

To jeden z największych i najdroższych remontów dróg w ostatnich latach na terenie Świdnicy. Przypomnijmy, że trwają lub wkrótce rozpoczną się inwestycje na ul. Sikorskiego, Wałbrzyskiej (z budową ronda) i Kopernika (przebudowa ronda). Na drodze krajowej nr 35 między ulicami Ceglaną a Emilii Plater powstanie jeszcze w tym roku rondo turbinowe.

/asz/

Poprzedni artykułPo raz trzeci powalczą na piachu
Następny artykułWyróżnienia indywidualne dla piłkarzy Polonii-Stali