Strona główna Temat dnia Wałbrzyska do remontu

Wałbrzyska do remontu

2

Z końcem lipca rozpocznie się kolejna inwestycja drogowa w Świdnicy. Przebudowy doczekała się ulica Wałbrzyska na odcinku Leśna – Mickiewicza, ale to nie koniec prac na tej ulicy. W drugiej połowie sierpnia mają ruszyć prace przy budowie ronda na skrzyżowaniu ulic Wałbrzyska, Polna Droga i Jana Kochanowskiego.

Wałbrzyska

Na dwustumetrowym odcinku pomiędzy ulicami Leśną i Adama Mickiewicza wymieniona zostanie cała konstrukcja jezdni wraz z infrastrukturą podziemną. – Prace mają zakończyć się jeszcze we wrześniu – mówi Mateusz Jadach z biura prasowego Urzędu Miejskiego w Świdnicy. Ale na tym nie koniec.

W drugiej połowie sierpnia najprawdopodobniej  rozpocznie się kolejna duża inwestycja drogowa. Składając się po ok. 2 miliony złotych Świdnica i samorząd województwa przebudują bardzo zniszczony fragment ulicy Wałbrzyskiej – od granic miasta do ul. Kochanowskiego. W inwestycji partycypuje również powiat świdnicki, który na ten cel przeznaczył 350 tysięcy złotych. Na skrzyżowaniu z Polną Drogą powstanie rondo. Konieczne będzie zamykanie drogi i wyznaczanie objazdów.