Strona główna Temat dnia Torowisko na Przemysłowej do…

Torowisko na Przemysłowej do…

8

Jeszcze w tym roku zakończy się koszmar kierowców jeżdżących ulicą Przemysłową w Świdnicy. Od lat nieczynne torowisko przebiegające przez tę ulicę w końcu zostanie zlikwidowane.

torowisko

Jedna z szyn znajdujących się na torowisku przy ulicy Przemysłowej została uszkodzona i wystaje około 10 cm ponad nawierzchnię drogi. Torowisko od lat jest nieczynne, czy musi dojść do wypadku, aby szyny zostały zdemontowane – pyta w liście do redakcji  nasz czytelnik. Uspokajamy wszystkich jeżdżących tą drogą. Droga jeszcze w tym roku zostanie przebudowana a torowisko zlikwidowane. – Koszt przebudowy wyniesie około 100 tysięcy złotych z czego 68 tysięcy pokryje Miejski Zakład Energetyki Cieplnej, który jest właścicielem trzech torów – mówi Mateusz Jadach z biura prasowego Urzędu Miejskiego w Świdnicy i dodaje – Pozostałą kwotę dołoży Urząd Marszałkowski, który odpowiada za utrzymanie drogi.

W środę, 22 lipca zaplanowano kolejne spotkanie z przedstawicielami Dolnośląskiej Służby Dróg i Kolei. Obecnie trwają prace nad dopracowaniem specyfikacji przebudowy torowiska.

 

 

Poprzedni artykułWeekend z szachami w Żarowie
Następny artykułZnikające koperty dla niepełnosprawnych