Strona główna Temat dnia Szkoła w rozbudowie, czas na pozostałe projekty z budżetu obywatelskiego

Szkoła w rozbudowie, czas na pozostałe projekty z budżetu obywatelskiego

0

Ruszyła rozbudowa Szkoły Podstawowej nr 1 w Świdnicy. Prace prowadzi Wałbrzyskie Konsorcjum Budowlane Sp. z o.o., które wygrało przetarg na realizację inwestycji. Koszt rozbudowy to 1 154 616 zł, z czego część środków pochodzi z budżetu obywatelskiego.

SP1

Projekt przewiduje rozbudowę szkoły o dwie pracownie lekcyjne, świetlicę oraz pomieszczenia sanitarne i techniczne o łącznej powierzchni 265,5 m2. Zmianie ulegnie także otoczenie budynku. Zamontowany zostanie również system monitoringu wewnątrz jak i na zewnątrz szkoły. Planowany termin oddania obiektu do użytkowania to 30 listopada 2015 roku.

SP1_2

Już niebawem rozpoczną się realizacje kolejnych inwestycji w ramach ubiegłorocznej edycji budżetu obywatelskiego. – Został ogłoszony przetarg m.in. na zaprojektowanie i wybudowanie trzech placów zabaw: zespołu rekreacyjnego „Kasztanowy Zakątek” na placu Wojska Polskiego, placu zabaw w parku im. Gen. Władysława Sikorskiego oraz placu zabaw w centrum tzw. „Plastra miodu” – mówi Magdalena Dzwonkowska, rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego w Świdnicy i dodaje – Termin składania ofert na realizację tych zadań upływa 10 sierpnia. W przyszłym tygodniu odbędzie się także przetarg na wyłonienie wykonawcy opracowania dokumentacji projektowej rewaloryzacji skweru przy pl. 1000-lecia Państwa Polskiego.

Poprzedni artykułPolkowice za mocne
Następny artykułLokale przyjazne zwierzętom