Strona główna Bez kategorii Lokale przyjazne zwierzętom

Lokale przyjazne zwierzętom

23

Na razie jest ich nieco ponad dziesięciu, ale organizatorzy akcji mają nadzieję, że z dnia na dzień będzie ich znacznie więcej. Mowa oczywiście o właścicielach sklepów, restauracji, punktów usługowych, którzy psa czy kota nie traktują jak intruza. Wczoraj, 25 lipca oficjalnie ruszyła akcja „Lokal przyjazny zwierzętom”.

LPZ

Pomysłodawczynią jest Magdalena Rumiancew – Wróblewska, radna Rady Miejskiej w Świdnicy.  Celem akcji jest stworzenie listy miejsc, lokali, sklepów, firm, urzędów, do których właściciele będą mogli wejść ze swoimi pupilami, a na zewnątrz będzie czekała miska ze świeżą wodą. – Miłośnicy czworonogów już nie muszą zamykać psów w nagrzanych samochodach czy pozostawiać w domach. Mogą je zabrać ze sobą na spacer, zrobić małe zakupy a przy okazji napić się kawy w restauracji. Aby przystąpić do akcji właściciel wypełnia druk zgłoszenia a jego lokal jest znakowany przez wolontariuszy specjalną naklejką – mówi Magdalena Rumiancew – Wróblewska.

Druki zgłoszenia można pobrać ze strony TOZ oddział w Świdnicy. Akcja ma charakter ciągły. a lista miejsc będzie publikowana na stronie internetowej towarzystwa i w lokalnych mediach. – Podobne inicjatyw w innych miastach ciszą się dużą popularnością wśród posiadaczy psów i właścicieli lokali, którzy zyskują nowych klientów – mówi Rumiancew – Wróblewska i dodaje – Pokażmy, że Świdnica jest miastem przyjaznym zwierzętom, zadbajmy o naszych czworonogów. W akcję włączyło się Stowarzyszeniu Świdnickich Kupców, Restauratorów, Przedsiębiorców  Kaduceusz.

Poprzedni artykułSzkoła w rozbudowie, czas na pozostałe projekty z budżetu obywatelskiego
Następny artykułBezpieczniej przy drogach