Strona główna Bez kategorii Świdnica z cudem? Trwa głosowanie!

Świdnica z cudem? Trwa głosowanie!

2

Świdnica cały czas w czołówce! Kościół Pokoju w plebiscycie organizowanym przez National Geographic Polska na 7 nowych cudów Polski zajmuje drugie miejsce tuż za Pałacem Potockich w Radzyniu Podlaskim. Głosowanie potrwa do 22 września. Głos można oddawać codziennie!

ołtarz

Wśród nominowanych są Pałac Potockich z Radzynia Podlaskiego, Filharmonia Szczecińska, Chełmno, Kaszubski Park Etnograficzny, Zamek w Kórniku czy Święta Lipka. Głosować można na stronie 7cudów.national-geographic.pl Do wygrania cenne nagrody.

screen 7 cudów

Tak National Geographic Polska rekomenduje świdnicki Kościół Pokoju:

Ten zabytkowy barokowy kościół wzniesiony w systemie szachulcowym jest naszą wizytówką wpisaną na listę światowego dziedzictwa kultury UNESCO. To największy drewniany kościół Europy! Należy do świdnickiej parafii Kościoła ewangelicko-augsburskiego w Polsce. Jego wnętrze skrywa ołtarz z 1752 r. i barokową ambonę zdobioną scenami biblijnymi oraz alegoriami Wiary, Nadziei i Miłości. Podczas zwiedzania koniecznie zadzierajcie głowy, by zobaczyć stropy ozdobione malowidłami ukazującymi sceny z objawienia św. Jana. Istny cud!

Poprzedni artykułWygrany sparing Polonii-Stali Świdnica
Następny artykułEtapowy triumf Rafała Majki!