Strona główna Bez kategorii Przyszłość transportu skonsultowana

Przyszłość transportu skonsultowana

0

Nowe linie autobusowe, nowe połączenia kolejowe, odnowiony tabor i przystanki, a do tego dobra informacja dla pasażerów. Aglomeracja Wałbrzyska przygotowuje się do wykorzystania środków unijnych na ogromny projekt, który ma zmienić oblicze transportu publicznego do roku 2025. Pomysły od kwietnia do maja mógł zgłaszać każdy chętny.

autobusy

Projekt pod nazwą „Zintegrowany Program Transportu Publicznego na lata 2014-2025 dla 22 gmin Aglomeracji Wałbrzyskiej” (ZPTP) został 27 kwietnia przedstawiony do społecznych konsultacji poprzez strony internetowe, media i w formie papierowej. W terminie konsultacji społecznych wpłynęły 63 uwagi i wnioski. Wśród nich:
• uwzględniono 16 (w tym 5 częściowo),
• nie uwzględniono 37,
• 10 uwag miało charakter opinii lub pytania.
Wszystkie uwagi opisano w załączniku „Raport (uzasadnienie) z konsultacji społecznych Zintegrowanego Programu Transportu Publicznego na lata 2014-2025 dla 22 gmin Aglomeracji Wałbrzyskiej – część planistyczna”.

Program zakłada wspólne opracowanie jak najlepszych rozwiązań dla pasażerów poruszających się na terenie 22 gmin wchodzących w skład Aglomeracji Wałbrzyskiej. W planach są nowe połączenia autobusowe, wspólna taryfa i centrum zarządzania ruchem. Planowany jest zakup nowych autobusów, rozbudowa przystanków, a także stworzenie centrum informacji dla pasażerów. Wśród pomysłów znalazło się powołanie Kolei Aglomeracji Wałbrzyskiej, która miałaby obsługiwać 4 linie, w tym główną – Świdnica-Kamienna Góra oraz 3 mniejsze, mi.n ze Świdnicy przez Zagórze Śląskie do Wałbrzycha. To na razie jednak tylko jeden z wariantów.

Pełne propozycje zamieszczamy tu:

„Zintegrowany Program Transportu Publicznego na lata 2014-2025 dla 22 gmin Aglomeracji Wałbrzyskiej” (ZPTP)

Raport z konsultacji społecznych

Poprzedni artykułEtapowy triumf Rafała Majki!
Następny artykułWiatr zdmuchnął „Kino pod chmurką” [FOTO]