Pierwsza działka budowlana na nowo powstającym osiedlu Na wzgórzu sprzedana. Przetarg został przeprowadzony pod koniec czerwca.
– Pod koniec czerwca przeprowadzono przetargi na zbycie 12 działek pod zabudowę mieszkaniową jednorodzinną. Działki te położone są przy ul. Sudeckiej i posiadają powierzchnię od 0,0728 ha do 0,1828 ha. Pierwsza z nich została sprzedana 23 czerwca – mówi Magdalena Dzwonkowska, rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego w Świdnicy.
Nowe osiedle mieszkaniowe powstaje w południowo – wschodniej części miasta. Obszar wyznaczony ulicami Bystrzycką, Kątną, Kasztanową, Westerplatte i granicą administracyjną miasta nazwano osiedlem Na Wzgórzu. Nowe ulice wydzielone w obszarze projektowanej zabudowy otrzymały nazwy: Karkonoska, Sudecka, Izerska i Sowiogórska. – Zainteresowanie potencjalnych nabywców jest bardzo duże, dlatego też zachęcamy do śledzenia naszej strony internetowej – zakładka sprzedaż nieruchomości, aby dowiadywać się o terminach kolejnych przetargów. Wszelkich informacji na temat terenów przygotowanych do sprzedaży udziela Wydział Geodezji i Gospodarki Nieruchomościami, tel.74/ 85 62 884 – mówi Dzwonkowska.
Kolejny przetarg, na sprzedaż kompleksu dziewięciu działek położonych przy ul. Sudeckiej, o łącznej powierzchni 0,9700 ha, z przeznaczeniem pod zabudowę mieszkaniową jednorodzinną wolnostojącą i bliźniaczą, zaplanowano na 15 lipca 2015 roku.

![Świdnicki basen letni oblegany. W sobotę temperatura może sięgnąć 38 stopni Celsjusza [FOTO/VIDEO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/06/Swidnica-basen-letni-2026.06.27-12-238x178.jpg)
![Magia nocy świętojańskiej zawitała do Parku Centralnego [FOTO/VIDEO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/06/Obrzed-Nocy-Swietojanskiej-w-Parku-Centralnym-2026.06.26-mix-238x178.jpg)







