Strona główna Wydarzenia „Miasto Dzieci” szuka wolontariuszy

„Miasto Dzieci” szuka wolontariuszy

2

Czy mały człowiek może pracować jako lakiernik samochodowy? A może strażak, górnik, bankowiec? Może. A czy może za tę pracę otrzymać wynagrodzenie? Może. A czy może je wydać na własne przyjemności? Jak najbardziej! W Mieście Dzieci wszystko jest możliwe. A każdy ma równe szanse, by osiągnąć wyznaczony cel. W Świdnicy po raz drugi pod koniec wakacji zaplanowano imprezę dla najmłodszych – Miasto Dzieci.

Miasto_Dzieci_Świdnica_10

Jest to projekt dydaktyczno-wychowawczy dla dzieci wieku 6-12 lat ze szkół z  Gminy Wiejskiej Świdnicy i Miasta Świdnicy.  „Miasto dzieci” zaplanowano w dwóch turnusach, pierwszy od 18 do 21 sierpnia, drugi od 24 do 27 sierpnia. – Dzieci będą przebywały na terenie Świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, gdzie zapoznają się ze specyfiką różnych zawodów. Za swój wysiłek uczestnicy otrzymają wynagrodzenie w walucie obowiązującej w „Mieście dzieci”, za który będą mogli nabyć łakocie, zabawki, a bardziej oszczędni wymarzoną rzecz – mówi Magdalena Dzwonkowska, rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego w Świdnicy i dodaje – Poszukujemy do tego projektu wolontariuszy – wychowawców półkolonii. Mogą nimi być osoby, które ukończyły kurs instruktorski dla kandydatów na wychowawców, mają ukończone 18 lat i co najmniej średnie wykształcenie.

Do zadań wolontariusza będzie należała opieka nad 10-osobową grupą dzieci, uczestników „Miasta dzieci”, a przede wszystkim asystowanie dzieciom podczas zajęć na poszczególnych stanowiskach, w czasie wycieczek, posiłków i zabaw.

Dzięki udziałowi w projekcie wolontariusze zdobędą bezcenne doświadczenie w pracy z grupami dzieci, certyfikat potwierdzający zdobyte umiejętności, możliwość odbycia praktyk studenckich, ubezpieczenie NNW, wyżywienie oraz udział w imprezie na zakończenie projektu. Czas trwania wolontariatu to 9 dni od 8.00 do 16.00. Wolontariuszami mogą być tylko osoby dyspozycyjne podczas trwania całej imprezy.

Zgłoszenia kandydatów na wolontariuszy prosimy przesyłać na adres: [email protected], rekrutacja trwa do 5 sierpnia.

Poprzedni artykułRój pszczół w żywopłocie [FOTO]
Następny artykułDziecko zatrzaśnięte w samochodzie