Strona główna Bez kategorii Leśna ścieżka w mieście

Leśna ścieżka w mieście

0

Czas zerwać ze stereotypem, że leśnik to gość w gumiakach, który chodzi sobie po lesie – zapowiada nadleśniczy świdnicki Jan Dzięcielski. Od 3 sierpnia w siedzibie nadleśnictwa przy ul. Sikorskiego 11 będzie można przejść „leśną ścieżkę”, która pokazuje pracę leśników.

scieżka1

Ścieżka edukacyjna została przygotowana na potrzeby „Święta Dzika”, które nadleśnictwo organizowało na świdnickim Rynku podczas dni miasta. Teraz na stałe zostanie zamontowana przy ul. Sikorskiego 11. – Pokazujemy m.in. jak wygląda gospodarka leśna, czyli wycinka drzew, przygotowanie drewna do sprzedaży, a potem karczowanie terenu pod nowy las i sadzenie. Opisujemy troskę o nowe nasadzenia. Pokazujemy także, jak wyglądają zbiorniki retencyjne w lesie, których budujemy coraz więcej. Nie zabraknie także prezentacji działań, podejmowanych w trosce o zwierzęta – wylicza Jan Dzięcielski.

Zajecia_SEE_2015

Otwarcie ścieżki zbiega się z początkiem wakacyjnych zajęć dla dzieci. Uczestnictwo jest bezpłatne. Zajęcia będą prowadzone w Stacji Edukacji Ekologicznej w Świdnicy przy ul. Sikorskiego 11.

Poprzedni artykułNie uciekł daleko
Następny artykułW finale panów najlepsi gospodarze