Strona główna Bez kategorii Kręcą „Plac zabaw”

Kręcą „Plac zabaw”

0

W Świdnicy rozpoczęły się zdjęcia do do debiutu reżyserskiego Bartosza M. Kowalskiego. Plan zdjęciowy ulokowany zostanie w Wałbrzychu i Świdnicy. Ekipa zaplanowała w sumie około 30 dni zdjęciowych na Dolnym Śląsku.

placzabaw

„Plac zabaw” to portret nastolatków w dzisiejszym świecie. Scenariusz został zainspirowany prawdziwymi wydarzeniami, które rozegrały się ponad 10 lat temu. Akcja filmu toczy się w typowym, niewielkim mieście we współczesnej Polsce. Obejmuje jeden zwykły dzień z życia trójki 13-sto letnich bohaterów, którzy szykują się do uroczystości zakończenia roku szkolnego. Z początku film ukazuje każdego z bohaterów w ich środowisku rodzinnym uważnie śledząc poranny rytuał codzienności. Niewinnie zapowiadająca się historia prowadzi do nieoczekiwanego, przerażającego zakończenia.

Reżyserem filmu jest Bartosz M. Kowalski.  Jest absolwentem szkoły filmowej w Paryżu, autorem nagradzanych filmów dokumentalnych dla telewizji HBO „Moja Wola” oraz „Niepowstrzymani”. „Plac zabaw” jest fabularnym debiutem reżysera. Operatorem jest Mateusz Skalski, scenografem doświadczony Marek Warszewski. Producentem jest Film It, który odpowiadał m.in za takie filmy Wesele, Dom zły, Drogówka Wojtka Smarzowskiego, “Ekipa” Agnieszki Holland.

Film Plac zabaw otrzymał dofinansowanie z Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej, a scenariusz wygrał zeszłoroczne Scrip Pro. „Plac zabaw” swoją premierę będzie miał w marcu 2016 roku.

Poprzedni artykułBach grywał w kawiarni [Festiwal Bachowski]
Następny artykułZ Karoliną na szóstkę z przodu