Strona główna Wydarzenia Koncerty dla wszystkich

Koncerty dla wszystkich

0

Letni Kurs Gitary to nie tylko warsztaty, ale także koncertowy tydzień, na który zapaszmy wszystkich miłośników „sześciu strun”. Na występach w Pałacu w Krzyżowej usłyszymy wybitnie uzdolnionych młodych gitarzystów oraz europejskich wirtuozów gitary. Na jeden dzień klimat Kursu przeniesie się też do Wrocławia, podczas koncertu  fantastycznego Aniello Desiderio.

Philippe VillaNa zdjęciu Philippe Villa (fot. materiały organizatorów)

Już 24 i 25 lipca, wraz z początkiem kursu, możemy przyjechać do Krzyżowej na przesłuchania oraz koncert laureatów  Międzynarodowego Konkursu Gitarowego Krzyżowa 2015 im. Jaremy Klicha. Konkurs gitarowy skierowany jest do młodzieży, która nie ukończyła 19 roku życia. Jego inicjatorem i pomysłodawcą jest znany wrocławski gitarzysta, Krzysztof Pełech. Przesłuchania konkursowe będą otwarte zarówno dla uczestników Kursu, jak i dla wszystkich zainteresowanych.  Do 10 lipca można jeszcze zgłaszać się do udziału w konkursie

26 lipca organizatorzy Kursu zapraszają do Wrocławia na koncert Mistrz z Neapolu, na którym wystąpi niezrównany Aniello Desiderio! Kiedy Aniello Desiderio, mając 8 lat, po raz pierwszy wystąpił publicznie, krytycy zaczęli nazywać go cudownym dzieckiem gitary. 20 lat później artysta został okrzyknięty gitarzystą stulecia. Dziś Desiderio znany jest z tego, że sugestywnością swoich interpretacji, potrafi wprowadzić publiczność w stan głębokiego zachwytu.  Gitarzysta jest również laureatem prestiżowych konkursów gitarowych odbywających się m.in. w Hawanie, Benicasim (Hiszpania), San Remo (Włochy) i Madrycie. Występ „fantastycznego Aniello” odbędzie się w klubie muzycznym Stary Klasztor.

Dwa dni później, 28 lipca w MDSM w Krzyżowej, zagra francuski gitarzysta klasyczny i zwycięzcą międzynarodowych konkursów gitarowych, m.in. imienia Pujola i Paganiniego, Philippe Villa. Na koncercie zatytułowanym Romantyczność sześciu strun, artysta zaprezentuje wykonania XIX- oraz XX-wiecznych kompozycji gitarowych.

Z kolei czwartkowy wieczór, 30 lipca w Krzyżowej zapowiada się niezwykle rozrywkowo. Podczas występu Niesamowity fingerstyle Piotr Restecki wraz z uczniami z pewnością stworzy, zaskakujące swoją wielowymiarowością, gitarowe show. Możemy się spodziewać, że w towarzystwie młodych gitarzystów, koncert polskiego mistrza gitary akustycznej będzie obfitował w jeszcze więcej nieoczekiwanych momentów.

Na zakończenie tych „najbardziej profesjonalnych wakacji dla gitarzystów”, organizatorzy i uczestnicy Kursu zapraszają na Koncert Finałowy Krzyżowa 2015. 31 lipca, na scenie w Krzyżowej spotykają się razem znani europejscy mistrzowie gitary. Krzysztof Pełech, Robert Horna, Carlos Piñana oraz pozostali wybitni mistrzowie gitary, biorący udział w Kursie.  Wraz z nimi, młodzi gitarzyści dadzą profesjonalny popis gry na gitarze klasycznej, flamenco oraz koncert orkiestry gitarowej.

Poprzedni artykułRodzice siedmiolatki z zarzutami
Następny artykułOSiR zaprasza na „Wakacyjną szkółkę tenisową”