Strona główna Bez kategorii Kliczkowską jak po stole

Kliczkowską jak po stole

5

Ponad sześć milionów złotych kosztowała przebudowa ulicy Kliczkowskiej w Świdnicy, która została pod koniec czerwca oddana do użytku. Inwestycja podzielona została na dwa etapy. Oba otrzymały dofinansowanie w ramach regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2007 – 2013, dedykowanych na rewitalizację zdegradowanych terenów poprzemysłowych na łączną kwotę 4 646 738,82 zł.

Kliczkowska4

W ramach inwestycji, która rozpoczęła się jeszcze w roku 2014 wybudowana została nowa, dwupasmowa droga o szerokości 7 metrów, nowe chodniki, zjazdy na posesje, 110 miejsc postojowych dla samochodów oraz ścieżka rowerowa. Wykonano również nową kanalizację deszczową i oświetlenie uliczne, ale przede wszystkim przebudowana została część skrzyżowania ulicy Kliczkowskiej z ulicą Kopernika. co przyczyni się do znacznej poprawy bezpieczeństwa w tym rejonie miasta.

Kliczkowska5

Zakończone prace w obrębie ulicy Kliczkowskiej ułatwią przejazd ciężkich samochodów dojeżdżających do pobliskich zakładów przemysłowych przez co poprawi się bezpieczeństwo w tym rejonie miasta. To pierwsza inwestycja drogowa zrealizowana w mieście w tym roku, ale nie ostatnia. Z niecierpliwością czekamy na zakończenie przebudowy ulicy Sikorskiego i wypatrujemy początku prac na ulicy Wałbrzyskiej. Dużo w przestrzeni drogowej będzie się działo w Świdnicy, co powinno ucieszyć szczególnie kierowców, bo poprawi się stan kilku ważniejszych ulic, ale także rowerzystów i pieszych bo powstaną nowe chodniki i ścieżki rowerowe – mówi Beata Moskal-Słaniewska, prezydent Świdnicy.

Symboliczne przecięcie wstęgi, a tym samym oficjalne oddanie do użytku wyremontowanej drogi, nastąpi w czwartek, 30 lipca.

Poprzedni artykułDuże zainteresowanie „Trylogią”
Następny artykułRemis LKS-u w starciu z Pogonią