Strona główna Bez kategorii Duże zainteresowanie „Trylogią”

Duże zainteresowanie „Trylogią”

0

Spotkania z aktorami, Trylogia, czterogodzinny spektakl  w reżyserii Jana Klaty z udziałem aktorów Narodowego Teatru Starego w Krakowie to tylko niektóre atrakcje, jakie organizatorzy przygotowali w ramach tygodnia teatru, który zaplanowano na wrzesień. Bilety na spektakl „Trylogia” w reżyserii Jana Klaty rozchodzą się jak ciepłe bułeczki. Wejściówki w cenie 50 złotych dostępne są już tylko na 14 września.

teatr

Ważnym punktem projektu jest prezentacja spektaklu „Trylogia” z Teatru Starego w Krakowie. Stary Teatr jest Sceną Narodową i teatrem tradycji, ale przede wszystkim teatrem poszukującym, spektakl „Trylogia” ma na swoim koncie wiele nagród na Festiwalach teatralnych i występują w nim osobistości aktorskie np. Anna Dymna, Ewa Kolasińska, Juliusz Chrząstowski. Spektakle zaplanowano w dniach 13 i 14 września.

„Czas na teatr/Teatr na czasie” – nowy projekt animacyjny, którego ideą jest zwiększenie obecności kultury w życiu społecznym, kształtowanie nawyku uczestnictwa w odbiorze dóbr kultury, budzenie i pielęgnowanie talentów artystycznych wśród młodzieży, aktywizacja społeczeństwa wokół i dla lokalnych działań kulturalnych. To szczególnie ważne zadanie projektu w mieście, w którym ze względu na brak stałej sceny zawodowej jest utrudniony kontakt ze sztuką teatru. Mieszkańcy w ograniczonym stopniu mogą rozwijać w tym zakresie swoje zainteresowania i uzdolnienia, a przecież Świdnica ma wspaniałe tradycje teatralne.

Zaraz po II wojnie światowej funkcjonował tu profesjonalny teatr, który „dawał” 15 premier rocznie i „grały” w nim międzypokoleniowe obsady. W tym roku obchodzimy 70-lecie świdnickiego teatru. Teatr ten stworzył środowisko teatralne i budował tożsamość lokalną, integrując mieszkańców. Nie mamy zawodowego zespołu, ale mamy amatorski projekt Alchemia teatralna Świdnickiego Ośrodka Kultury, grupy teatralne Młodzieżowego Domu Kultury, które funkcjonują na tzw. obrzeżach teatru, tworząc ciekawe działania, który należy promować.

Data rozpoczęcia

11.09.2015

Data zakończenia

14 Września 2015

Bilety

BILETY na spektakl TRYLOGIA – 50 /40 zł, na pozostałe wydarzenia wstęp wolny

Organizator

Świdnicki Ośrodek Kultury wraz z Partnerami

TRYLOGIA” – spektakl Narodowego Starego Teatru z Krakowa

Spektakl „Trylogia” ma na swoim koncie wiele nagród: Grand Prix 34. Opolskich Konfrontacji Teatralnych, Grand Prix VIII Festiwalu Prapremier w Bydgoszczy, Grand Prix 50. Jubileuszowych Kaliskich Spotkań Teatralnych, Nagroda dla zespołu Trylogii – II Międzynarodowy Festiwal Teatralny Boska Komedia.

„Trylogia” z Narodowego Starego Teatru w Krakowie to odświeżony tekst Henryka Sienkiewicza mówiący o naszym kraju i o naszych bohaterach polskich, walecznych i odważnych, który został napisany „ku pokrzepieniu serc”. Reżyser krakowskiego spektaklu Jan Klata zaprosił do udziału znanych polskich aktorów tj.: Anna Dymna, Ewa Kolasińska, Michał Majnicz, Katarzyna Krzanowska, Roman Gancarczyk, Bolesław Brzozowski, Jerzy Święch, Błażej Peszek, Małgorzata Gałkowska, Jerzy Grałek, Zbigniew W. Kaleta, Andrzej Koza, Juliusz Chrząstowski, Zbigniew Ruciński.

Poprzedni artykułBezpieczniej przy drogach
Następny artykułKliczkowską jak po stole