Strona główna Temat dnia Festiwal Bachowski: Koncertowo i piknikowo

Festiwal Bachowski: Koncertowo i piknikowo [FOTO]

0

Ucztą dla ucha i podniebienia zakończył się drugi dzień XVI Międzynarodowego Festiwalu Bachowskiego. Połączenie znakomitego wykonawstwa ze spotkaniem na trawie zachwyciło słuchaczy koncertów w piątkowy wieczór. Całości dopełniły piękne wnętrze XIV-wiecznego kościoła w Makowicach i wspaniały park w położonym tuż obok pałacu.

IMG_3216

Natomiast sobotnie spotkanie z Bachem rozpoczęło się śniadaniem na trawie. O 11.00 w Pożarzysku swój mistrzowski kunszt zaprezentowali Zofia Wojniakiewicz, skrzypce Beata Nawrocka skrzypce, Jacek Dumanowski altówka. Mariusz Grochowski altówka i Teresa Kamińska wiolonczela. Na godzinę 14.00 w ramach Akademii bachowskiej zaplanowano otwartą próbę generalną Pasji wg św. Jana BWV 245 Johanna Sebastiana BACHA. Natomiast po raz pierwszy festiwal zagości na dworcu kolejowym. Tam o godzinie 22.30 będziemy mogli usłyszeć Michalinę Bienkiewicz sopran, Justynę Skoczek fortepian a całość koncertu dopełnią wizualizacje przygotowane przez Aleksandrę Śnieżek.

To nie koniec atrakcji dla melomanów. Swidnica24.pl ma dla Czytelników podwójne zaproszenia na trzy wydarzenia (koncerty zaplanowanie na 27, 28 i 29 lipca na godzinę 20.00)  organizowane w ramach XVI Festiwalu Bachowskiego. Na maile czekamy pod adresem [email protected], kto pierwszy ten lepszy. W temacie prosimy wpisać Bach i koniecznie podać swój numer telefonu.

Zdjęcia Łukasz Kufner

Poprzedni artykułPiękniejszy świat Beaty: Osobowość prawna anioła
Następny artykułOdkryj mroczną stronę Świdnicy