Strona główna Bez kategorii Dron zbudowany w MDK

Dron zbudowany w MDK

4

Heksakopter, czyli sześciośmigłowy dron powstał w ramach zajęć robotyki w Młodzieżowym Domu Kultury w Świdnicy. Projekt był możliwy dzięki wsparciu ze strony Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej „INVEST-PARK” – informuje Jacek Serdeczny z WSSE.

dron 1
Heksakopter to ważący ponad 3 kilogramy latający dron. Urządzenie zostało wyposażone w sześć śmigieł, które pozwalają mu przenosić nawet 12-to kilogramowe przedmioty. Dzięki modułowi GPS, urządzenie w razie utraty kontaktu ze sterującym, może samo powrócić do bazy. W dronie została zainstalowana kamera, z której podgląd wyświetlany jest na specjalnych okularach. Urządzenie ma zasięg około 2 kilometrów.
Dron powstał na zajęciach koła robotyki w Młodzieżowym Domu Kultury w Świdnicy. Inicjatorem jego budowy był nauczyciel Zbigniew Brożbar. W pracach uczestniczyło trzech uczniów szkół gimnazjalnych. Zakup części został dofinansowany przez Wałbrzyską Specjalną Strefę Ekonomiczną. To nie koniec prac nad urządzeniem. Zostanie wyposażone w specjalną obudowę oraz kamerę nagrywająca w wysokiej rozdzielczości. Podczas zajęć podopieczni pracowni będą uczyć się programować drona oraz sterować urządzeniem.

dron 2
W tym roku wałbrzyska strefa w ramach programu sponsorskiego wsparła ponad 30 inicjatyw sportowych i edukacyjnych na łączną kwotę 113 tys. złotych. Kolejna transza zostanie rozdysponowana już w sierpniu. Wnioski należy składać w siedzibie spółki WSSE „INVEST-PARK”. Niezbędne dokumenty oraz zasady sponsoringu dostępne są na stronie internetowej strefy.

Poprzedni artykułChilla Quartet w Manufakturze [KONKURS]
Następny artykułWeekend z szachami w Żarowie