Strona główna Bez kategorii Cenne nagrody za filmy!

Cenne nagrody za filmy! [Okiem Młodych]

0

Młodzi filmowcy już po raz ósmy będą mieli szansę zaprezentować swoje produkcje i powalczyć o nagrody podczas Międzynarodowego Festiwalu Filmów Dokumentalnych „Okiem Młodych” w Świdnicy. Na tegoroczną imprezę zapraszamy w dniach 21 – 27 września 2015, a do jeszcze do 31 lipca czekamy na nadsyłanie filmów do konkursu na najlepszy krótkometrażowy film dokumentalny autorstwa twórców do 30. roku życia. Na zwycięzcę czeka 5000 złotych i statuetka „Złotego Oka”.

okiem młodych
Adresatami festiwalu są młodzi twórcy filmowi – zarówno profesjonalnie zajmujący się filmem, studiujący w szkołach filmowych, jak i amatorzy. Ich wszystkich zapraszamy, aby sprawdzili swoje siły w konkursie festiwalowym. Konkursowe obrazy nie mogą przekraczać 30 minut.

Wśród laureatów Grand Prix znaleźli się: Piotr Sułkowski za film „Rozmowa”, który wygrał również na prestiżowym festiwalu „Młodzi i Film” w Koszalinie, Grzegorz Zariczny z dokumentem „Gwizdek”, laureat nagrody na festiwalu Sundance, Marta Prus – za film „Osiemnastka”, a także Jagoda Szelc za film „Punkt wyjścia”. Konkursowe filmy zawsze ocenia profesjonalne Jury. Jak do tej pory, wśród jurorów byli m.in.: Maciej Drygas, Paweł Łoziński, Roman Gutek czy Tadeusz Sobolewski.

Oprócz Grand Prix, z okazji obchodów siedemdziesięciolecia Lasów Państwowych na Dolnym Śląsku, przyznana zostanie Nagroda Specjalna dla Filmu o Szczególnych Wartościach Przyrodniczych, którą ufundowało Nadleśnictwo Świdnica. Na zwycięski film w tej kategorii czeka 3000 złotych. Ponownie zostanie przyznana także Nagroda Specjalna Jury w wysokości 1500 zł, którą ufundowała Teresa Świło, polityk, przedsiębiorca i działaczka samorządowa, posłanka na Sejm VII kadencji.

Jak co roku, swój ulubiony film wybierze też festiwalowa publiczność. Fundatorem Nagrody Publiczności jest Liga Kobiet Polskich, koło w Świdnicy.
Na VIII Międzynarodowy Festiwal Filmów Dokumentalnych „Okiem Młodych” zapraszają Świdnicki Ośrodek Kultury oraz Wrocławska Fundacja Filmowa.
Regulamin i formularz zgłoszeniowy dostępne na stronie festiwalu www.okiemmlodych.pl oraz www.sok.com.pl.
Termin nadsyłania filmów: 31 lipca 2015 (decyduje data stempla/wysyłki online).

Poprzedni artykuł33 miliony złotych na pomoc dla młodych
Następny artykułWygodniej na trasach powiatowych