Strona główna Wydarzenia Świebodzice Aktywna niedziela w Świebodzicach

Aktywna niedziela w Świebodzicach

0

W dobrych humorach, przy pięknym słońcu i w wyjątkowych okolicznościach przyrody – tak wyglądała aktywna niedziela w Świebodzicach. Park Miejski 19 lipca rozbrzmiewał gorącą muzyką, a na trawniku widać było uśmiechniętych, ćwiczących świebodziczan.

IMG_5903
Faktem jest, że słoneczna pogoda i wysoka temperatura większość mieszkańców skusiły jednak do odwiedzenia basenu, ale tym, którzy przyszli bawić się razem z nami i nieco inaczej spędzić popołudnie, należą się szczególne słowa uznania. Zamiast leżenia nad wodą i opalania wybrali wysiłek i aktywność fizyczną, brawo!
I z pewnością nikt nie żałował, że dokonał właśnie takie wyboru, bo aktywna niedziela obfitowała w wiele atrakcji. Zaczęła się warsztatami latino dance, które poprowadził Bartek Górski, uczestnik programu You can dance. Gorące, latynoskie rytmy sprawiły, że biodra same poszły w ruch, nawet tym, którzy przyglądali się ćwiczącym. Nie oparła im się także radna Teresa Małecka, która wzięła udział w warsztatach.

IMG_5868
Po tanecznej rozgrzewce przyszedł czas na zumbę, którą poprowadziła znana świebodziczankom Marta Jarosińska, instruktorka i wielka miłośniczka tej formy ćwiczeń. Marta w każdą środę prowadzi zajęcia w parku, o godz. 19:00, ma więc wierną rzeszę fanek, które „wkręciły” się w zumbę na całego, co było widać – panie nie odpuszczały żadnego utworu, mimo że temperatura znacznie przekraczała 30 stopni.
W międzyczasie były też chwile oddechu – można było np. sprawdzić masę ciała i dowiedzieć się, jak wgląda proporcja mięśni do niechcianego tłuszczyku – badania prowadziła firma Fitness Road, a wśród badających się można było zauważyć m. in. Wiceprzewodniczącego Rady Miejskiej Jana Klepca. Poradami dietetycznymi służył Maciej Więcek, finalista ogólnopolskiego konkursu Fitness Metamorfozy, zapalony miłośnik ćwiczeń na siłowni i zdrowego stylu życia.
– Serdecznie zapraszam na siłownię OSiR, siłownia to nie tylko mięśnie, to praca nad sylwetką, zdrowy styl życia, a także wyjątkowi ludzie, którzy tworzą swoisty klimat, służą pomocą i w wsparciem. Jestem tego najlepszym przykładem – podkreślał Maciej, który swoją przygodę z siłownią rozpoczął w 2006 roku, a dzięki ćwiczeniom i zmianie sposobu odżywiania zgubił 45 kilogramów, zyskał umięśnioną sylwetkę i mnóstwo życiowej energii.
O dobrą energię dla ciała i ducha zadbała także Karolina Dwornik, która poprowadziła jogę. Po wyczerpujących ćwiczeniach była prawdziwym ukojeniem dla zmęczonych mięśni.
Dla wszystkich ćwiczących Wydział Promocji UM przygotował wodę mineralną oraz drobne upominki – gadżety promocyjne.

Agnieszka Bielawska-Pękala, UM w Świebodzicach

Poprzedni artykułDwa auta w rowie
Następny artykułZumba do końca wakacji