Strona główna Sport Piłka nożna Znani piłkarze spotkali się z uczniami SP 6

Znani piłkarze spotkali się z uczniami SP 6 [FOTO]

0

Prawdziwe piłkarskie święto miało miejsce w ubiegły piątek, 12 czerwca w Szkole Podstawowej nr 6 w Świdnicy. W świdnickiej placówce mieszczącej się przy ulicy Wodnej zameldowali się znani z boisk polskiej ekstraklasy piłkarze, by spotkać się z młodymi adeptami futbolu.

6

Rozpoczęło się od panelu dyskusyjnego, podczas którego zaproszeni goście opowiadali o przebiegu swoich karier piłkarskich i odpowiadali na pytania dzieciaków. Nie brakło konkursów i nagród dla najbardziej aktywnych uczestników. Uczniowie SP 6 w Świdnicy mieli okazję posłuchać Remigiusza Jezierskiego, Jarosława Lato, Fabiana Pawelę i Jarosława Solarza – świdnickich piłkarzy grających z sukcesami w najwyższej klasie rozgrywkowej w naszym kraju. Po zakończeniu panelu dyskusyjnego, piłkarze i uczniowie udali się na sportowe boisko, by odbyć wspólny trening. Miejmy nadzieję, że wizyta tak znanych w piłkarskim światku gości odbije się pozytywnie na młodych zawodnikach i zawodniczkach z klas sportowych SP 6 rozpoczynających powoli swoją przygodę ze sportem.

Organizatorem spotkania była Fundacja Wspierania Sportu „Łączy nas Football” Wiesława Żurka, a dofinansowana została przez Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej – projekt FIO (Fundusz Inicjatyw Obywatelskich).

/FOTO: Łukasz Kufner, MDvR/

Poprzedni artykułPopołudnie z Fredrą
Następny artykułSzansa dla mieszkańców z inicjatywą