Strona główna Sport Siatkówka Złoci siatkarze z Gimnazjum nr 3

Złoci siatkarze z Gimnazjum nr 3

1

Po raz pierwszy w historii siatkarze z Gimnazjum nr 3 w Świdnicy wywalczyli mistrzostwo Dolnego Śląska w siatkówce plażowej. W ubiegłym roku podopieczni Piotra Goduli sięgnęli po brązowe medale, ale w tegorocznej edycji nie dali już rywalom żadnych szans stając na najwyższym stopniu podium!

siatka

Zawody rozgrywane były systemem „brazylijskim” do dwóch wygranych setów do 15 punktów. Nasi siatkarze rozegrali cztery mecze kolejno pokonując Gimnazjum z Jeleniej Góry 2:0 (15:7, 15:13), Gimnazjum z Bolesławca 2:0 (15:7, 15:8), w półfinale Gimnazjum z Milicza 2:0 (15:12, 15:8), a w wielkim finale po zaciętym boju Gimnazjum nr 5 z Wrocławia 2:0 (17:15, 16:14).

– Finał dostarczył ogromnych emocji, gdyż graliśmy z zawodnikami ze znanej chyba wszystkim sympatykom siatkówki wrocławskiej Gwardii. Mimo że w drugim secie przegrywaliśmy już 11:14, to dzięki wielkiej sile, spokoju nasi uczniowie pokazali swoją wyższość i wygrali pięć kolejnych piłek, pokonując Wrocław już kolejny raz w tym sezonie. Przypomnijmy, że w marcu pokonaliśmy Gwardię 2:1 w halowej piłce siatkowej w finale Dolnego Śląska. Wtedy również zdobyliśmy złoto w naszym województwie – komentuje trener zawodników Piotr Godula.

Mistrzowie Dolnego Śląska wystąpili w składzie: Maciej Kurnicki (najlepszy zawodnik turnieju), Jakub Popławski i Filip Slatan.

Klasyfikacja końcowa:
1.Gimnazjum nr 3 Świdnica
2. Gimnazjum nr 5 Wrocław
3. Gimnazjum nr 2 Milicz
4. Gimnazjum Lubin
5. Gimnazjum Bolesławiec
6. Gimnazjum Kudowa Zdrój
7. Gimnazjum Złotoryja
8. Gimnazjum Jelenia Góra

Poprzedni artykułOSiR zaprasza na turniej plażówki
Następny artykułWbiegną na Wieżę Ratuszową