Strona główna 112 Uciekł policjantom sprzed prokuratury

Uciekł policjantom sprzed prokuratury

1

Próbował odzyskać wolność i na chwilę mu się udało. 21-letni świdniczanin uciekł z radiowozu sprzed Prokuratury Rejonowej w Świdnicy. Został zatrzymany dwie ulice dalej.

prokuratura2

Do zdarzenia doszło 12 czerwca około 15.30. – 21-letni mężczyzna, który został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Świdnicy, podczas umieszczania go w nieoznakowanym radiowozie podjął próbę ucieczki. Po pościgu został zatrzymany przez konwojujących go policjantów – mówi Magdalena Ząbek z KPP w Świdnicy. Jak dowiedzieliśmy się nieoficjalnie, zbieg zdołał dostać się na ulicę Łukową, gdzie został obezwładniony.

21-latek był przesłuchiwany w sprawie rozboju. – Został zatrzymany do wyjaśnienia w sprawie rozboju na starszej kobiecie. Wraz z innym mężczyzną o 2 w nocy wszedł przez okno do jej mieszkania z zamiarem kradzieży, myśląc, że lokatorki nie ma w domu. Na szczęście 80-latce nic się nie stało, ale została okradziona – informuje prokurator rejonowy Urszula Zawada. Do zarzutu o rozbój dojdzie jeszcze jeden – o podjęcie próby ucieczki z konwoju. Na wniosek prokuratury sąd wobec 21-latka zastosował 3-miesięczny areszt.

Jak informuje prokurator Zawada, będzie prowadzone postępowanie wyjaśniające ws. zabezpieczenia konwoju policyjnego.

/asz/

Poprzedni artykułCo dalej z rodziną z Donbasu?
Następny artykułPopołudnie z Fredrą