Strona główna Wydarzenia Żarów Strażacy dostaną nowy wóz

Strażacy dostaną nowy wóz

0

 Do żarowskiej jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych trafi nowy samochód. Będzie to pierwszy zupełnie nowy wóz, który w swojej służbie będą mogli wykorzystywać strażacy z Żarowa. Na jego zakup gmina Żarów pozyskała dofinansowanie z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego, Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Krajowego Systemu Ratownictwa Gaśniczego.

promesa Żarów

Symboliczny czek przyznający gminie środki finansowe w wysokości 85 tysięcy złotych z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego, z rąk marszałka Cezarego Przybylskiego i wicemarszałek Ewy Mańkowskiej odbierali dziś burmistrz Leszek Michalak i komendant gminny Ireneusz Zadylak. Pomoc finansowa została przyznana w ramach konkursu „Poprawa bezpieczeństwa w Województwie Dolnośląskim w roku 2015”. – To nie pierwsza taka akcja Urzędu Marszałkowskiego. Przez siedem lat za wsparcie finansowe, ponad 15 milionów złotych, zakupione zostały 142 nowe wozy strażackie. Z dwudziestu zgłoszonych do tegorocznego konkursu wniosków, dwanaście otrzymało dofinansowanie. Te gminy, które wspieraliśmy rokrocznie w pierwszej kolejności zostały dotowane. Osiem wniosków zostało odrzuconych. W tym roku gminy otrzymały dofinansowania na zakup nowy samochodów strażackich – mówiła Ewa Mańkowska.

Nowy nabytek, który trafi do żarowskich strażaków w tym roku ma kosztować ponad 700 tysięcy złotych. Brakującą kwotę gmina dołoży ze swojego budżetu. Niebawem zostanie również ogłoszony przetarg na zakup nowego wozu strażackiego.

/Magdalena Pawlik, UM Żarów/

Poprzedni artykułGaleria zaprasza prymusów
Następny artykułKto dostanie Świdnickiego Gryfa? Znamy listę nominowanych