Strona główna Bez kategorii Nauka po nocach

Nauka po nocach

0

Tworzą społeczności, w zaskakujący sposób przystosowują się do życia i mają niezwykłe właściwości. Nawet o mchach i porostach można opowiadać z pasją i przykuwać uwagę dosłownie setek uczniów. Tak stało się podczas I Nocy z Biologią, zorganizowanej 12 czerwca przez II Liceum Ogólnokształcące w Świdnicy i Wydział nauk Biologicznych Uniwersytetu Wrocławskiego.

noc 4

W projekcie, koordynowanym przez  dr Ewę Stefańską-Krzaczek i Beatę Misiewicz, uczestniczyło 230 uczniów Gimnazjów nr 1, 3 i 4 ze Świdnicy, Gimnazjów  ze Świebodzic, Jaworzyny Śląskiej, Żarowa, Marcinowic, Witoszowa i Pszenna,  uczniowie I, II i III LO oraz ZSBE w Świdnicy. Pokazy, wykłady i zajęcia laboratoryjne przygotowali studenci wraz z wykładowcami UW. Wśród tematów znalazły się m.in. „Życie seksualne storczyków” czy „Słodka czekolada, kwaśna cytryna”, „Piękny świat porostów”. Dodatkową atrakcja były quizy i konkursy w biologicznym kasynie.

Uczniowie w szkole spędzili całe piątkowe popołudnie i wieczór, aż do 21.30. I zgodnie przyznali, że taką naukę chętnie powtórzą. II LO i Uniwersytet Wrocławski, współpracujący ze sobą już od 6 lat, deklarują przygotowanie następnej edycji.

/asz/

zdjęcia II LO w Świdnicy

Poprzedni artykułPiękniejszy świat Beaty: Amerykańskie szczęście
Następny artykułŚwidnica się bawi! [FOTO]