Strona główna Bez kategorii Kto zdjął drastyczne plakaty antyaborcyjne?

Kto zdjął drastyczne plakaty antyaborcyjne?

70

Ktoś zdjął plakaty i równo poukładał na ziemi. – Nie wiem, kto to zrobił, ale wystawę przeniesiemy bliżej kościoła – zapowiada proboszcz ks. Tomasz Zając. Rzecz dotyczy wystawy plakatów antyaborcyjnych, jakie zawisły na płocie przy kościele  Miłosierdzia Bożego na Osiedlu Zarzecze w Świdnicy. 

stopaborcji

Wystawa w wielu miejscach spotyka się z krytyką. Screen z portalu stopaborcji.pl

„W dniu wczorajszym miało miejsce, niesmaczne zajście na ulicy Rolniczej w Świdnicy. Na bramie i płocie należącym do kościoła pw. Miłosierdzia Bożego ktoś powiesił plakaty o aborcji (stopaborcji). Wszystko obeszło by się bez większego echa, gdyby nie fakt iż te plakaty przedstawiały bardzo drastyczne zdjęcie. Uważam, że po pierwsze nie było to miejsce do wieszania tego typu plakatów a po drugie tym bardzie nie powinny tego oglądać dzieci, które chodzą do kościoła lub też bawią się w jego okolicy.” – pisze do redakcji Swidnica24.pl MK. -„Nie wiedziałam, jak tłumaczyć mojej córce, co znajduje się na plakatach przy kościele. Jestem oburzona, że po raz kolejny Kościół nie licząc się z nikim prezentuje tak drastyczne zdjęcia!” – czytamy w kolejnym e-mailu.

„Moja córka przeżyła traumę po obejrzeniu tych ociekających krwią zdjęć. Rozumiem intencje autorów, ale nie zgadzam się, by tak drastyczne zdjęcia wieszać w publicznej przestrzeni.” – pisze świdniczanka. Pytani przez nas inni mieszkańcy mają różne opinie. – Jeżeli Kościół tak piętnuje zabijanie nienarodzonych dzieci, to może pokaże na zdjęciach, jak dzieci są krzywdzone np. przez pedofilów, których nie brakuje także wśród księży. To też jest zło i grzech! – mówi jedna z napotkanych osób. – Dobrze, że to pokazują, może wstrząśnie to sumieniami. Dzieci też powinny oglądać takie zdjęcia i uczyć się – twierdzi starsza kobieta. Żaden z rozmówców nie zgodził się na podanie swoich danych. – Zastanawiałem się, czy wyrazić zgodę na powieszenie tej wystawy – mówi proboszcz. – Wiem, ze zdjęcia są drastyczne, ale takie jest życie. To nie jest wymyślona rzecz, tylko prawdziwe fotografie. Trzeba ludziom uświadamiać, czym jest aborcja. Myślę też, że dzieci oglądają znacznie okrutniejsze sceny w grach komputerowych – i dodaje, że nie zgodził się na zbieranie ustawy pod kolejnym projektem ustawy antyaborcyjnej, bo, jak stwierdził, sejm i tak to lekceważy. Plakaty zostaną ponownie zawieszone we środę, 17 czerwca, ale tym razem na terenie parafii przy samym kościele. Policja była na miejscu i spisała notatkę.

Wystawa była już pokazywana na świdnickim Rynku i wzbudziła ogromne kontrowersje. Tym razem ma wisieć na płotach przy kościele na Zarzeczu i przy katedrze. Inicjatorem ponownego sprowadzenia plakatów do Świdnicy jest grupa skupiona przy Diecezjalnej Specjalistycznej Poradni Rodzinnej.

/asz/

Poprzedni artykułSzczęśliwy finał poszukiwań
Następny artykułBędzie nowy trener Polonii-Stali Świdnica!