Strona główna Wydarzenia Gmina Świdnica Gmina Świdnica nagrodziła prymusów

Gmina Świdnica nagrodziła prymusów

1

Listy gratulacyjne, statuetki a przede wszystkim stypendia za najlepsze wyniki w nauce i osiągnięcia sportowe powędrowały do 233 uczniów w gminie Świdnica. To blisko 20% naszych uczniów, biorąc pod uwagę kl. IV,V,VI ze szkół podstawowych i klasy gimnazjalne – mówiła wójt gminy Teresa Mazurek.

prymusi_gmina

Na dzień przed zakończeniem roku 233 uczniów i absolwentów szkół podstawowych, gimnazjalnych otrzymało stypendia wójta gminy Świdnica za szczególne osiągnięcia naukowe i sportowe. W tym roku Teresa Mazurek wraz z przewodnicząca Rady Gminy Świdnica Reginą Adamską wręczyły aż 187 stypendiów naukowych i 46 sportowych. Po raz pierwszy w historii gminy Świdnica statuetkę PRYMUSA GMINY odebrały aż dwie uczennice: Nicole Ochocka ze SP im. Mikołaja Kopernika w Pszennie oraz Paula Kaczmarczyk z Gimnazjum im. Książąt Świdnickich w Witoszowie Dolnym. Oczywiście obie prymuski na świadectwie mogą poszczycić się średnią ocen 6,0.

Inwestujecie w to, co najcenniejsze – wiedzę. Mam nadzieję, ze ten kapitał przyniesie wymierne korzyści w Waszym życiu. Wręczenie stypendiów jest jednym z najradośniejszych dni w codziennej pracy. Po całorocznym trudzie i pogłębianiu wiedzy przychodzi czas na zasłużony wypoczynek. Życzę Wam abyście bezpiecznie wypoczywali i szczęśliwie wrócili z wakacji – mówiła stypendystom i prymusom gminy – Teresa Mazurek.

Wręczenie dorocznych stypendiów za wyniki w nauce i osiągnięcia sportowe odbyło się na świetlicy w Witoszowie Dolny, ale jak podkreślała wójt gminy zwiększająca się liczba najlepszych uczniów w gminie Świdnica będzie wymagała organizacji przyszłorocznej uroczystości na hali sportowej w Witoszowie. Teresa Mazurek pogratulowała dyrektorom gimnazjalnych placówek oświatowych wyników w egzaminach gimnazjalnych, w szczególności dyrektorowi Piotrowi Dubielowi, którego placówka zdobyła średnią wyższą w porównaniu z wynikami w woj. dolnośląskim.

Lp. Nazwa placówki Prymus

Szkoły

Średnia ocen Ilość stypendiów naukowych Ilość stypendiów sportowych Osobowość

szkoły

1. Szkoła Podstawowa w Bystrzycy Górnej Maja        SEWERYN 5,55 10 4 Marceli BARCIK
2. Szkoła Podstawowa w Grodziszczu Angelika ŚLĘZAK 5,55 8 Marcela WALIGÓRA
3. Szkoła Podstawowa w Lutomi Dolnej Anna NATANEK 5,72 21 10 Karolina GAWROŃSKA
5. Szkoła Podstawowa w Mokrzeszowie Aleksandra KIERŃCZAK 5,2 3 Olgierd HODEL
6. Szkoła Podstawowa

w Pszennie

Nicole OCHOCKA 6.00 45 2 Karolina ZAJĄC
7. Szkoła Podstawowa w Witoszowie Dolnym Kalina SZMIT 5,55 17 7 Zuzanna PIETRUKIEWICZ
           
1. Gimnazjum w Lutomi Dolnej Wiktoria DYNOWSKA 5,44 13 13 Wiktoria DYNOWSKA
2. Gimnazjum w Pszennie Dominika GOŁĄBEK 5,83 32 4 Patrycja FEMIAK
3. Gimnazjum w Witoszowie Dolnym Paula KACZMARCZYK 6.00 38 6 Jakub   KACER
Poprzedni artykułKolejny sukces roztańczonej nauczycielki
Następny artykułSkarbówka z wyróżnieniem od przedsiębiorców