Doskonałą formę na zakończenie pierwszej części sezonu lekkoatletycznego zaprezentowali zawodnicy Olimpii Świdnica Grzegorz Mazurkiewicz i Małgorzata Toroń. Utalentowani świdniccy lekkoatleci wzięli udział 18 czerwca w XV Memoriale Edwarda Listosa rozegranym we Wrocławiu.
Grzegorz Mazurkiewicz wystartował na dystansie 100 metrów i w rywalizacji z seniorami zajął czwarte miejsce w swojej serii uzyskując przy deszczowej pogodzie bardzo dobry czas 11.14 sek. Druga nasza zawodniczka Małgorzata Toroń debiutując na dystansie 800 metrów uzyskała rezultat 2.19.22, który w tym roku jest drugim wynikiem w Polsce w kategorii młodziczek!

![264. rocznica bitwy pod Burkatowem. Rekonstruktorzy stoczyli bój [FOTO/VIDEO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/06/rekonstrukcja-bitwy-pod-Burkatowem-2026.06.27-57-238x178.jpg)
![Walczą w morderczych warunkach. 48 drużyn na starcie turnieju na piachu [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/06/III-charytatywny-turniej-siatkowki-plazowej-Pierogi-na-Skrzydlach-2026.06.27-24-238x178.jpg)







