Strona główna Temat dnia Dni Świebodzic: To był mega fun!

Dni Świebodzic: To był mega fun!

3

Mnóstwo energetycznej, dobrej, polskiej muzyki popłynęło ze sceny podczas tegorocznych Dni Świebodzic. Choć pogoda nas nie rozpieszczała, bawiliśmy się naprawdę świetnie, a przyczyniły się do tego z pewnością gwiazdy tegorocznego święta miasta. Trzeci Wymiar, ŁZY, Gosia Andrzejewicz a przede wszystkim Donatan&Cleo zgromadziły na stadionie miejskim chyba rekordową publiczność.

IMG_5075

Organizatorem tegorocznych Dni Świebodzic był tradycyjnie Burmistrz Miasta Bogdan Kożuchowicz oraz OSiR Świebodzice sp. z o.o. W sobotę i niedzielę, 20 i 21 czerwca, mogliśmy spędzić miło czas nie tylko słuchając koncertów, ale także oglądając występy maluchów, dzieci, młodzieży i utalentowanych świebodziczan. Dla milusińskich nie brakowało atrakcji, oprócz wesołego miasteczka, strefy zabaw z Kapitanem Hookiem, świetną rozrywkę najmłodszym proponowali także harcerze ze Szczepu Harcerskiego IMAGO. Druhny i druhowie zabawiali najmłodszych różnymi grami sprawnościowymi, puszczaniem ogromnym baniek mydlanych i obowiązkowym malowaniem buziek. Stanowisko harcerzy znajdowało się tuż obok namiotu Urzędu Miejskiego i trzeba przyznać, że przez dwa dni były tu prawdziwe tłumy dzieci. Zresztą, to miejsce było oblegane przez świebodziczan, bo można tu było otrzymać sporo atrakcyjnych gadżetów promujących nasze miasto: koszulki, czapki, piłki i wiele innych. W punkcie dostępna była także ankieta, dotycząca oferty kulturalnej MDK.

Sobotnie spotkanie z muzyką rozpoczęły występy uczniów ze szkół podstawowych, następnie zobaczyliśmy Plejadę Świebodzickich Gwiazd cz. 1 – zaprezentowali się utalentowani podopieczni Miejskiego Domu Kultury: Andżelika Krynicka, Aleksandra Czop oraz tancerze: Lazy Rockers i Gang the Funk. Usłyszeliśmy także Adama Mladenisa ze Świetlicy Środowiskowej Tęczowa Gromada.

O godz. 18:00 wystąpiła pierwsza muzyczna gwiazda: zespół Trzeci Wymiar. Muzycy zaprezentowali przede wszystkim utwory ze swojej najnowszej płyty, ale było też sporo starszych kawałków. Murawa przed sceną zapełniła się głównie młodą publicznością, która reagowała żywiołowo i śpiewała razem ze swoimi idolami.

Po tej mocnej rozgrzewce na scenie pojawił się zespół BQLL i wprowadził publiczność w klimaty muzyki tanecznej. O godz. 20:30 wystąpiła zapowiadana gwiazda wieczoru – zespół ŁZY, gorąco powitany przez świebodzicką publiczność. Świebodzice gościły już muzyków, jeszcze z poprzednią wokalistką Anią Wyszkoni. Okazało się, że nowa wokalistka zespołu, Sara Chmiel, nawiązała fantastyczny kontakt z publicznością, a jej rockowe zacięcie nadało starym utworom zupełnie nowe brzmienie.

Niedziela upłynęła pod znakiem zabaw z Kapitanem Hookiem – to blok rozrywkowy dla najmłodszych, były też występy maluszków z przedszkoli i spora dawka humoru, zaserwowana przez Kabaret z Kopydłowa. Był też ciąg dalszy Plejady Świebodzickich Gwiazd – tym razem zobaczyliśmy na scenie Witolda Wolińskiego, Asię Siwarską i Zespół Akord.

Pierwszą z muzycznych gwiazd wieczoru była Gosia Andrzejewicz, która jak się okazało ma w Świebodzicach sporą rzeszę fanów. Wokalistka była zresztą zachwycona reakcjami publiczności, robiła fanom zdjęcia telefonem, zapraszała też na scenę. Jej występ był doskonałym wstępem do ostatniego koncertu Dni Świebodzic 2015 – Donatana&Cleo. Na ich występ przyszły prawdziwe tłumy, niezrażone faktem, że na muzyków trzeba było trochę poczekać. Przylecieli do nas helikopterem i dali wspaniały koncert, na który zaprosił świebodziczan burmistrz Bogdan Kożuchowicz.

– Dziękuję za wspaniałą zabawę i już zapraszam na przyszłoroczne Dni Świebodzic – mówił burmistrz Bogdan Kożuchowicz.

Koncert zespołu trwał niemal do północy, usłyszeliśmy oczywiście największe przeboje w tym My, Słowianie, Cicha woda, Brać.

Agnieszka Bielawska-Pękala

rzecznik prasowy UM

w Świebodzicach

Poprzedni artykułKąpiel za wszelką cenę
Następny artykułZnamy zwycięzców rywalizacji szkół [FOTO]