Strona główna Temat dnia Zobacz bezcenne dzieła

Zobacz bezcenne dzieła

3

Przed tymi, którzy interesują się historią Świnicy nie lada gratka. Parafia ewangelicko – augsburska przy Kościele Pokoju zaprasza do obejrzenia wystawy „Wiara jak serce ze spiżu. Skarby Kościoła Pokoju w Świdnicy.”

wystawa UNESCO 3

Ze względu na wartość prezentowanych dzieł sztuki i archiwaliów dostęp do niektórych z nich mieli dotąd tylko naukowcy i konserwatorzy. Teraz te bezcenne dzieła: rękopisy, Biblie sprzed 350 lat, obrazy, barokowe naczynia liturgiczne, portrety pastorów, zbiory modlitw, fragmenty epitafiów… mogą obejrzeć zainteresowani. Przewodnikami po ekspozycji będą wolontariusze, którzy do tej roli przygotowywali się przez kilka miesięcy poznając historię Świdnicy i Kościoła Pokoju. Tego dnia, wszyscy którzy rozwiążą historyczny quiz otrzymają w nagrodę katalog wystawy – mówi Bożena Pytel.

Zwiedzanie zaplanowano na 10 maja 2015 r. w godz. 10.00-18.00 w Centrum UNESCO przy placu Pokoju 1 w Świdnicy.

***

Dzięki Funduszom Europejskim świdnicka parafia ewangelicka zrealizowała projekt „Przebudowa i adaptacja zabytkowego budynku stojącego na Placu Pokoju 1 przy Kościele Pokoju w Świdnicy na Centrum Promocji i Partnerstwa UNESCO” – Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2007-2013.

Poprzedni artykułApel o pomoc dla Nepalu
Następny artykułW Morawie wystartowały zawody w powożeniu