Strona główna Sport Pływanie Zagraniczne starty pływaków Svidy

Zagraniczne starty pływaków Svidy

0

Zawodnicy Uczniowskiego Klubu Sportowego Svida Świdnica wzięli udział w dniach 23-24 maja w dwóch imprezach pływackich odbywających się w Wels w Austrii i stolicy Niemiec Berlinie.

svida

19. Międzynarodowe Zawody Pływackie o Puchar Neukölln w Berlinie rozegrane zostały na otwartej pływalni. W imprezie wystąpiła trzyosobowa reprezentacja Svidy w składzie: Oskar Cebula, Patryk Kawałko i Jakub Dzieniakowski. Trójka reprezentantów świdnickiej Svidy zdobyła łącznie 13 medali i co bardzo cieszy zawodnicy poprawili w każdym starcie swoje rekordy życiowe. Mimo skromnej reprezentacji, świdniczanie zajęli drużynowo 13. miejsce na 32 kluby z 4 państw (Kolumbia, Litwa, Polska, Niemcy). Zawody zostały rozegrane na odkrytym 50-metrowym basenie gdzie postawiono namiot promujący klub i miasto Świdnica, poziom sportowy zawodników świdnickiej Svidy zaowocował współpracą i wymianą przy organizacji Świdnickiej Gwiazdki w grudniu 2015 roku i startu zawodników Svidy w kolejnych zawodach w Niemczech.

Kolejnych czworo zawodników wystartowało w Międzynarodowym Meetingu SpeedoMeeting rozegranym po raz 43 w Wels w Austrii. W zawodach wystartowało blisko 900 zawodników z 9 państw: Uzbekistan, Niemcy, Białoruś, Włochy, Litwa, Węgry, Polska, Austria i Czechy. Zawodnicy świdnickiej Svidy na zawodach w Austrii poprawiali rekordy życiowe, nabierali kolejnego doświadczenia startowego (basen odkryty przez dwa dni padał deszcz). Skład reprezentacji: Aleksandra Wojnowska, Julia Agatowska, Elżbieta Kielka, Daniel Worobiec. Tydzień wcześniej reprezentanci świdnickiej Svidy wzięli udział w IV edycji Pucharu Republiki Czeskiej, który został rozegrany w Pardubicach, start zawodników był możliwy dzięki kilkuletniej współpracy pomiędzy klubami. Cykl startów na pływalniach 50-metrowych jest kolejnym etapem przed Mistrzostwami Polski, które mają być rozegrane w czerwcu i lipcu 2015 roku.