Strona główna Bez kategorii Wspierają niewidzących kolegów

Wspierają niewidzących kolegów

0

Uczą się poznawać świat tak jak ich niewidomi i niedowidzący koledzy, a przede wszystkim otwierają swoje serca. W ramach akcji “Pan Hilary to ja i ty” dzieci z siedmiu świdnickich szkół przygotowały projekty medalu “Przyjaciel dzieci niewidomych” i wzięły udział w warsztatach z arteterapii. Prace można oglądać na wystawie w wieży ratuszowej.

IMG_3644

Projekty medali wykonali uczniowie świdnickich szkół podstawowych: SP 1, 4, 6, 8, 105, Niepublicznej Szkoły Podstawowej Caritas oraz Niepublicznej Szkoły Podstawowej ŚSO „Bliżej Dziecka“. Wszystkie znalazły się na wystawie na drugim piętrze wieży ratuszowej.W sumie wyeksponowanych zostało 58 prac, a podczas wernisażu 21 maja zwiedzający mogli głosować na najlepszą pracę. Wyniki konkursu – „nagroda publiczności“ zostaną opublikowane w poniedziałek 25 maja na stronie internetowej szkoły ŚSO „Bliżej Dziecka“.

Wernisaż uświetnił występ szkolnego zespołu „Promyki“ pod kierunkiem Joanny Luzar, który wykonał piosenkę „Dzieci świata“ (spolszczona wersja utworu “We are theWorld“). Dla najmłodszych uczestników zorganizowano również zajęcia warsztatowe z arteterapii. – Dotyczyły malowania mandali w sposób niecodzienny, ponieważ malowaliśmy na drewnie. Było to spotkanie z nowym materiałem sensorycznym poprzez dotyk, ten zmysł tutaj górował, co było dla nas ważne – mówią Marta Krzesaki Aneta Widerna-Trusiuk, prowadzące warsztaty.
Ekspozycję prac konkursowych można oglądać do 5 czerwca.

W ramach projektu „Pan Hilary to ja i Ty” organizowane są konkursy plastyczne, recytatorskie i sportowe,a każda ze szkół biorąca udział w akcji we własnym zakresie zbiera fundusze na pomoc dzieciom zrzeszonym w Świdnickim Kole Związku Niewidomych. Dotychczas uczniowie zebrali i przekazali 3 tysiące złotych.

/PSM, opr. red/

zdjęcia Paweł Szill