Strona główna Wydarzenia Worsa nie jest już wicestarostą

Worsa nie jest już wicestarostą

16

Zygmunt Worsa na dzisiejszej wyjazdowej sesji Rady Powiatu Świdnickiego zrezygnował z pełnienia funkcji wicestarosty. Powodem rezygnacji miały być sprawy osobiste.

Sesja Rady Powiatu (7)

Worsa swoją decyzją wprawił radnych powiatowych w konsternację. Decyzja została podjęta ze względu na nauczycielskie świadczenie kompensacyjne, do których otrzymywania uprawniony jest Worsa, bowiem ukończył on 55 lat, ma 30 lat pracy w tym 20 przepracowanych w szkole. Nabycie takiego prawa możliwe jest jedynie w przypadku braku pracy, z której Worsa dzisiaj musiał zrezygnować chcąc nabyć świadczenia.

W przyszłym tygodniu ma się odbyć kolejna sesja Rady Powiatu, na której Worsa znów zostanie powołany na to stanowisko wicestarosty.

Poprzedni artykułO krok od tragedii [FOTO/WIDEO]
Następny artykułOkradał mieszkania, teraz posiedzi

16 KOMENTARZE

 1. pierwsze zdanie"Worsa zrezygnował z funkcji wicestarosty" ostatnie zdanie:Najprawdopodobniej Worsa na kolejnej sesji zostanie powołany na funkcję wicestarosty-cos jak Polska Republika Ludowa z artykułu reklamowego na portalu Swidnica24-ciepło sie zrobiło i ktoś sie przegrzał???

 2. Dzisiaj zrezygnował, jutro jest bezrobotny, pojutrze dostanie "nauczycielskie świadczenie kompensacyjne a za tydzień będzie znowu wicestarostą. I wszyscy będą szczęśliwi…

 3. Czy oni wstydu nie mają??? Czy kiedy dostanie etat vicestarosty, to odbiorą mu świadczenie kompensacyjne??? Dlaczego nikt nie reaguje???

  Pytania retoryczne…

  • Dlaczego redakcja nie podała listy radnych, którzy poparli Worsę w tej amoralnej grze o kasę! PROSZĘ JĄ PODAĆ!!! A MOŻE ZAPYTACIE KIEROWNICZKĘ ZUS CO ONA NA TO? Przecież ma świadomość, że kilkudniowe bezrobocie Worsy to fikcja!!!

   • Właśnie, niech Redakcja zrobi wywiad z naczelnikiem ZUS, co ona na to? Wszyscy jesteśmy ciekawi!!

 4. Już jedną emeryturkę dostał (kompensacja) to może niech radni po prostu go nie wybierają. Chyba, że istnieją układy o których zwykli śmiertelnicy pojęcia nie mają…

  P.S. Wstyd Panie Zygmuncie, pazerność w oczy kłuje.

 5. Facet, który sprawuje nadzór nad PUP daje przykład jak mozna kantować budżet by wyrwać z niego kasę. To jest szczyt arogancji i bezczelności. Wszyscy, którzy przyłożyli do tego rekę (radni, obecnbi na wyjazdowej sesji w Kapraczu (pewnie by tego przedstawienia nie pokazywała tv) powinni wylecić na kpach z samorządu…folwalk świnski to przy tym szwindlu jest miłym pryszczem…

 6. Dlaczego tak opluwacie Pana Forsę? Pan Zygmunt Forsa to mąż stanu, któremu na sercu leżą sprawy zwykłych mieszkańców. On wcale nie robi tego dla pieniędzy. Zygmunt Forsa to katolik z krwi i kości, nie to co wy bezbożnicy…

 7. Śmieszne co ci u władzy wyrabiają, rezygnuje z posady po to żeby otrzymać kasę a jak otrzyma kasę to znowu go wybiorą. A może by te pieniądze tak przeznaczyć na place zabaw dla dzieci albo dla dzieci które nie mają za co pojechać na wakacje bo mają ciężką sytuację?

 8. Może by radnym tak odebrać diety i niech ci radni pracują społecznie a te pieniądze przeznaczyć dla dzieci i zrobić za te pieniądze jakieś fajne wakacje dzieciom? Według mnie dobry pomysł.

 9. Już jutro o 18 (poniedziałek) nadzwyczajna sesja (w starostwie nie w USC) i znowu będzie wicestarostą. Swoja drogą w piątek zrezygnował, w poniedziałek zostanie wicestarostą na nowo… CZY ZDAŻYŁO WAM SIĘ KIEDYKOLWIEK, ŻEBY ZUS WYDAŁ WAM DECYZJĘ W CIĄGU WEEKENDU LUB JEDNEGO DNIA ROBOCZEGO?

 10. O Worsie piszą już nawet w TVN24 🙂 Dziś o 18 sesja i znowu będzie wicestarostą

Comments are closed.