Strona główna Bez kategorii W 70. rocznicę zakończenia wojny

W 70. rocznicę zakończenia wojny

0

Uroczystość pod Pomnikiem Zwycięstwa, koncert „Panny wyklęte” w miejskim teatrze i patriotyczne śpiewanki w patio pod wieżą ratuszową. Świdnica włącza się 8 maja do obchodów 70. rocznicy zakończenia II wojny światowej.

8MAJA_8

W piątek, 8 maja, w samo południe na placu Grunwaldzkim hołd żołnierzom i milionom cywilnych ofiar złożą władze miasta, przedstawiciele służb mundurowych i związków kombatanckich. Podczas uroczystości przemówienie wygłosi prezydent Świdnicy. Zaplanowano także  program artystyczny „Chwała bohaterom” w wykonaniu Zespołu Pieśni i Tańca „Jubilat” ze Świdnickiego Ośrodka Kultury oraz Świdnickiej Orkiestry Dętej. Mieszkańcy zaproszeni są do uczestniczenia w wydarzeniu i składania kwiatów.

O 18.00 w miejskim teatrze rozpocznie się koncert Panny Wyklęte „Wygnane” – wystąpią Maleo Reggae Rockers oraz Kasia Kowalska, Lilu, Marcelina i Kasia Malejonek. Bilety kosztują 35 złotych i są dostępne w Informacji Turystycznej.

Natomiast o 19.00 Tadeusz Grabowski, IV LO, ŚOK, MDK,  Świdnica i powiat świdnicki zapraszają do patio pod wieżą ratuszową na śpiewanki patriotyczne „Zaśpiewajmy za nasz cały kraj wspaniały”. Do wspólnego śpiewania zaproszony jest każdy chętny.

/red./

Poprzedni artykułPiast odprawiony z bagażem 3 bramek! [FOTO]
Następny artykułSiódme targi pracy