Strona główna Wydarzenia Talenty na „Barce radości”

Talenty na „Barce radości” [FOTO]

0

400 dziecięcych wykonawców wzięło udział w dwudniowych eliminacjach do I Dziecięcego Festiwalu Muzycznego „Barka radości”. Inicjatorem i organizatorem jest Szkoła Podstawowa nr 315 im. Jana Pawła II w Świdnicy. Laureaci wystąpią podczas gali finałowej 15 maja.

IMG_7015

W ciągu dwóch dni konkursowych (4 i 5 maja) na scenie świdnickiego teatru zaprezentowało się 400 uczestników z 28 przedszkoli i szkół podstawowych.  Wystąpili w dwóch kategoriach: grupy taneczne oraz grupy wokalne. Poniedziałkowe przesłuchania konkursowe to dziecięcy taniec i zabawa. Niezwykle ciekawe stroje, dumne miny i radość w sercach widoczne były podczas prezentacji wszystkich zespołów. We wtorek przed jurorami zaprezentowali się wokaliści tworzący zespoły. Piosenki śpiewane przez dzieci tematycznie były bardzo różnorodne: od wiosny poprzez tango aż po zakupy!

Koncert Laureatów I Dziecięcego Festiwalu Muzycznego „Barka radości”  już 15 maja 2015 r. o godz. 17:00 w Świdnickim Ośrodku Kultury. Koncert znalazł się w programie Dni Papieskich organizowanych corocznie w naszym mieście. Wstęp dla wszystkich chętnych bezpłatny.

Informacje dotyczące uczestników zaproszonych do udziału w Koncercie Galowym zostaną zamieszczone na stronie internetowej Szkoły Podstawowej nr 315 w Świdnicy www.sp-315.swidnica.pl oraz na profilu szkoły na Facebook’u.

/opr. red./

Poprzedni artykułChcą gigantycznego odszkodowania od szpitala
Następny artykułPilnie potrzebują nowych domów