Strona główna Kultura Święty Jan Paweł II na znaczkach pocztowych

Święty Jan Paweł II na znaczkach pocztowych

0

Tak brzmi tytuł wystawy jaką w ramach tegorocznej edycji Dni Papieskich przygotowało Muzeum Dawnego Kupiectwa. Wernisaż wystawy zaplanowano na 15 maja na godzinie 18.00. Znaczki pocztowe ze świętym Janem Pawłem II pochodzą z kolekcji Jerzego Ozgi. 

Jan Paweł II_kolekcja Jerzy_Ozga

Jerzy Ozga znaczki kolekcjonuje od 1965 roku. Filatelistyką specjalistyczną zajmuję się do dnia dzisiejszego. W 1979 roku zaczął zbierać wszystkie możliwe do “zdobycia” znaczki z papieżem Janem Pawłem II i ta pasja trwa do dnia dzisiejszego. Jego kolekcja liczy kilkanaście tysięcy znaczków. Zbieranie tych wielkich arcydzieł na małych skrawkach papieru daje mu bardzo dużo satysfakcji. Pasja ta przywróciła Jurkowi sens życia, nadała mu inny wymiar, stała się lekarstwem na problemy życiowe – mówi Zbigniew Malicki z Muzeum Dawnego Kupiectwa w Świdnicy. Autor wystawy pragnie podziękować wszystkim, którzy w niego wierzyli, wspierali i pomagali w przygotowaniu wystawy. Uważa, że warto mieć marzenia i życie z pasją.

W 2014 roku zorganizowano dwie wystawy z kolekcji Jurka Ozgi poświęcone naszemu wielkiemu rodakowi. Pierwsza odbyła się w Muzeum Ślężańskim w Sobótce, druga w Muzeum Kultury Przeworskiej w miejscowości Mokra koło Częstochowy.

Wystawa w Muzeum Dawnego Kupiectwa potrwa do 21 czerwca.

Poprzedni artykułPobiegli w Rogoźnicy
Następny artykułMłodzicy ŚKPR-u powalczą o finał mistrzostw Polski