Strona główna Wydarzenia Świdnica Pomogli chorym dzieciom

Pomogli chorym dzieciom

0

Już trzeci raz dzieci ze świdnickich szkół podstawowych pomogły swoim potrzebującym kolegom. W międzyszkolną akcję „Pan Hilary to ja i Ty” zaangażowało się 7 świdnickich placówek, które przez cały rok szkolny organizują wiele zbiorek i kiermaszy, z których dochód trafia do dzieci niedowidzących.

IMG_3621

W ramach projektu „Pan Hilary to ja i Ty” organizowane są konkursy plastyczne, recytatorskie i sportowe,a każda ze szkół biorąca udział w akcji we własnym zakresie zbiera fundusze na pomoc dzieciom zrzeszonym w Świdnickim Kole Związku Niewidomych. W tym roku organizatorom udało sie również przygotować wystawę pokonkursową wszystkich prac plastycznych, które będzie można oglądać w świdnickiej wieży ratuszowej od 21 maja.

W tegorocznej akcji udało się zebrać ponad 3 tys.zł,. Czek na taką sume odebrałi przedstawiciele Zwiazku Niewidonych w Świnicy z rąk dyrektor szkoły „Bliżej Dziecka”. Pieniądze te przeznaczone zostaną dla najbardziej potrzebujących dzieci, być może nawet na wakacyjny turnus rehabilitacyjny.

Poprzedni artykułStrażacy dojadą szybciej do wypadków
Następny artykułO krok od tragedii [FOTO/WIDEO]