Strona główna Wydarzenia Świdnica Pomogli chorym dzieciom

Pomogli chorym dzieciom

0

Już trzeci raz dzieci ze świdnickich szkół podstawowych pomogły swoim potrzebującym kolegom. W międzyszkolną akcję “Pan Hilary to ja i Ty” zaangażowało się 7 świdnickich placówek, które przez cały rok szkolny organizują wiele zbiorek i kiermaszy, z których dochód trafia do dzieci niedowidzących.

IMG_3621

W ramach projektu “Pan Hilary to ja i Ty” organizowane są konkursy plastyczne, recytatorskie i sportowe,a każda ze szkół biorąca udział w akcji we własnym zakresie zbiera fundusze na pomoc dzieciom zrzeszonym w Świdnickim Kole Związku Niewidomych. W tym roku organizatorom udało sie również przygotować wystawę pokonkursową wszystkich prac plastycznych, które będzie można oglądać w świdnickiej wieży ratuszowej od 21 maja.

W tegorocznej akcji udało się zebrać ponad 3 tys.zł,. Czek na taką sume odebrałi przedstawiciele Zwiazku Niewidonych w Świnicy z rąk dyrektor szkoły “Bliżej Dziecka”. Pieniądze te przeznaczone zostaną dla najbardziej potrzebujących dzieci, być może nawet na wakacyjny turnus rehabilitacyjny.