Strona główna Sport Inne Płomień zapłonął, zlot oficjalnie otwarty

Płomień zapłonął, zlot oficjalnie otwarty [FOTO]

7

Blisko 130 załóg z 13 krajów europejskich takich jak: Belgia, Chorwacja, Czechy, Francja, Holandia, Luksemburg, Niemcy, Słowacja, Szwajcaria, Węgry, Wielka Brytania, Włochy i oczywiście Polska zjechało właśnie do Świdnicy, by wziąć udział w Europejskim Zlocie Caravaningowym – Europa Rally 2015. Oficjalne otwarcie zlotu nastąpiło dziś o 17.00 na terenie świdnickiego lodowiska.

CSC_5239

Goście z całej Europy są już w Świdnicy od czwartku, 21 maja i gościć będą w naszym mieście do najbliższego poniedziałku. W tym czasie skorzystają z bogatej oferty kulturalnej przygotowanej przez organizatora Automobilklub Sudecki zwiedzając nasze miasto i najbliższą okolicę. Miejscem zlotu jest teren Świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji będącego obok Urzędu Miasta w Świdnicy współorganizatorem imprezy. Dziś uroczystego otwarcia zlotu dokonali prezydent Świdnicy Beata Moskal-Słaniewska, starosta Piotr Fedorowicz, prezes Automobilklubu Sudeckiego Roman Grygieniec i przedstawiciele światowego caravaningu.

Uroczystość zakończenia zlotu odbędzie się w poniedziałek, 25 maja również w hali świdnickiego lodowiska. Podczas tej ceremonii zostaną wręczone pamiątkowe puchary i nagrody dla uczestników. Nastąpi także podsumowanie imprezy, a na koniec przyszłemu organizatorowi zostanie przekazana pochodnia i flaga Zlotu Caravaningowego Europa Rally.

Poprzedni artykułOddaj głos na Podwórko Nivea dla Świdnicy!
Następny artykułPolecamy: Ani Mru-Mru. O dwóch takich co było ich trzech