Strona główna Bez kategorii Jakie atrakcje na Dni Świdnicy?

Jakie atrakcje na Dni Świdnicy?

4

Program święta miasta jest już gotowy. – Szykujemy atrakcje dla dzieci, młodzieży, dorosłych. Słowem, każdy znajdzie dla siebie coś ciekawego – zapowiada dyrektorka ŚOK-u Anna Rudnicka. Dni Świdnicy potrwają od 19 do 21 czerwca, a wśród gwiazd są Afromental i Golec UOrkiestra. Na zorganizowanie święta z budżetu miasta przeznaczono 170 tysięcy złotych, dodatkowo za swoje imprezy zapłacą Nadleśnictwo Świdnica i Stawy Milickie.

dni_swidnicy3

– Zaczynamy w piątek, 19 czerwca, od koncertów na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji. Wystąpią Detroit, Paulina Lenda i Kruki, a na deser Afromental. Oczywiście przez cały czas działać będzie wesołe miasteczko i mała gastronomia. Przed koncertami zostaną wręczone nagrody w kilku konkursach – wylicza Anna Rudnicka. – Sobota dosłownie pęka w szwach – śmieje się Bożena Kuźma, zastępca dyrektora. Od 12.00 do 18.00 na świdnickim Rynku rządzić będą lasy i stawy. Na Święto Dzika Nadleśnictwo przygotowuje inscenizację prawdziwego lasu, pokazy żywych zwierząt, w tym zagrodę z dzikami, a także degustacje i konkursy dla dzieci. Stawy Milickie szykują Święto Karpia z rybnymi potrawami i konkursami dla całych rodzin. Natomiast wieczorem koncerty w rytmie folk na OSiR-ze i pokazy fajerwerków.

Niedziela to zabawy dla całych rodzin przy ulicy Śląskiej z pokazami clownów, a na zakończenie dal fanów disco polo koncert zespołu Classic. – Bardzo istotne jest to, że na scenie przed gwiazdami pojawiać się będą świdniccy wykonawcy. Chcemy przy okazji święta miasta promować utalentowanych mieszkańców – dodaje Anna Rudnicka. Wstęp na wydarzenia w Rynku bezpłatny, bilety na koncerty 2 złote.

Program Dni Świdnicy (wstępny):

Piątek, 19 czerwca, OSiR, ul. Śląska

koncert zespołu Ditroit

koncert Pauliny Lendy i zespołu Kruki

koncert zespołu Afromental

Sobota, 20 czerwca

Rynek

12.00 – 18.00 Święto Dzika (Nadleśnictwo Świdnica), Święto Karpia (Stawy Milickie)

OSiR, ulica Śląska

koncert zespołu Redlin

koncert Darka Jarosa z zespołem

21.00 – koncert zespołu Golec UOrkiestra

pokaz fajerwerków

Niedziela, 21 czerwca, OSiR, ul. Śląska

wioska clownów

17.00 – koncert zespołu Classic

Poprzedni artykułOby tylko wyszli z domu. PO apeluje
Następny artykułŁącznik dobry, kierowcy źli?