Strona główna Wydarzenia Świdnica Bezpiecznie w Gimnazjum nr 4

Bezpiecznie w Gimnazjum nr 4

0

Od dwóch lat w Gimnazjum nr 4 w Świdnicy coraz większa grupa uczniów zainteresowanych problematyką ratownictwa medycznego uczestniczy w dodatkowych zajęciach w ramach Akademii Pierwszej Pomocy G4.

gim4

– Celem zajęć jest przede wszystkim edukacja w zakresie udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej oraz szeroko pojętej prewencji ogólnej. Uczniowie doskonalą swoje umiejętności ratownicze oraz zdobywają wiedzę z zakresu psychologii, komunikacji społecznej i negocjacji w sytuacjach kryzysowych – mówi Tomasz Całka, dyrektor Gimnazjum nr 4 i dodaje – Akademia współpracuje z PCK Świdnica, Wałbrzyską Wyższa Szkołą Zarządzania i Przedsiębiorczości a także Policealną Szkołą ŻAK w Wałbrzychu – uczniowie uczestniczą w dodatkowych pozaszkolnych warsztatach, wyjazdach szkoleniowych i ćwiczeniach, a także wykładach prowadzonych przez pracowników naukowych Uniwersytetu Wrocławskiego w ramach „Projektu EDU”.

gim4_1

Dowodem skuteczności prowadzonej edukacji są przede wszystkim liczne sukcesy uczniów, którzy reprezentują Gimnazjum nr 4 im. Noblistów Polskich w wielu prestiżowych konkursach, olimpiadach na szczeblu powiatowym, wojewódzkim i ogólnopolskim.

W minionym roku nasza reprezentacja zdobyła:

V miejsce na I Ogólnopolskim XII Turnieju Wiedzy Pierwsza Pomoc w Nowej Rudzie,

II miejsce w Mistrzostwach Pierwszej Pomocy PCK Świdnica ,

III miejsce w Wojewódzkim konkursie „Jestem bezpieczny w Domu, w Szkole i na Drodze”,

II miejsce w Turnieju Motoklasa .

W obecnym roku szkolnym nasza reprezentacja zajęła:

I miejsce w Mistrzostwach Pierwszej Pomocy PCK Świdnica,

VI miejsce w Wojewódzkim konkursie „Uczę się bezpiecznie żyć”,

VI miejsce w Wojewódzkim konkursie „Jestem bezpieczny w Domu, w Szkole i na Drodze”,

Uczniowie obecnie przygotowują się do II Ogólnopolskiego XIII Turnieju Wiedzy Pierwsza Pomoc w Nowej Rudzie, który odbędzie się 25 maja 2015r.

Nasza Akademia była również współorganizatorem pokazów i szkolenia przedszkolaków w ramach zorganizowanej w naszej szkole I Olimpiady Przedszkolaka „Królowa Zarzecza” a także przygotowuje kolejny pokaz ratownictwa medycznego na Festyn Rodzinny w G4, który odbędzie się 13 czerwca 2015r. w naszej szkole jest więc coraz bezpieczniej a uczniowie udowodnili już wielokrotnie, że bez obaw udzielają prawidłowo pierwszej pomocy – mówi Całka.

Poprzedni artykułSzachowe mistrzostwa w Żarowie
Następny artykułOdlotowy konkurs rozstrzygnięty [FOTO]