Strona główna Wydarzenia Świebodzice Będzie nowy żłobek

Będzie nowy żłobek

0

Od 1 grudnia tego roku ruszy nowy oddział żłobkowy w Publicznym Przedszkolu nr 2 w Świebodzicach. Żłobek przyjmie 25 maluszków. Prace związane z adaptacją pomieszczeń rozpoczną się w czasie tegorocznych wakacji.

zlobek

foto archiwum

– Zapotrzebowanie na opiekę dla dzieci najmłodszych jest bardzo duże, dlatego podjęliśmy decyzję o stworzeniu dodatkowych miejsc w żłobku – mówi Bogdan Kożuchowicz, burmistrz Świebodzic. – W dodatku okazało się, że wniosek, złożony na dofinansowanie tej inwestycji do Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej, zyskał niemal stuprocentowe dofinansowanie. To pozwoli na przygotowanie w pełni wyposażonego oddziału, który będzie mógł przyjąć dzieci już 1 grudnia.

Budowa żłobka będzie kosztować samorząd 568.500,00 zł, z czego dotacja rządowa to 448.500,00 zł.

W sprawie przyjęcia dziecka do oddziału żłobkowego można się już kontaktować z dyrekcją Przedszkola nr 2.

Obecnie miasto dysponuje jednym oddziałem w Publicznym Przedszkolu nr 3 „Niezapominajka” – tu także przebywa 25 dzieci. We wszystkich publicznych przedszkolach wraz z dwoma oddziałami w szkołach podstawowych, uczy się 425 dzieci. Warto podkreślić, że wszystkie maluchy, których rodzice złożyli karty do placówek miejskich na bieżący rok szkolny, zostały przyjęte.

Poprzedni artykułSpokojnie to będą tylko ćwiczenia
Następny artykułMokrzeszów wraca z patelnią