Strona główna Wydarzenia Świebodzice Będzie nowy żłobek

Będzie nowy żłobek

0

Od 1 grudnia tego roku ruszy nowy oddział żłobkowy w Publicznym Przedszkolu nr 2 w Świebodzicach. Żłobek przyjmie 25 maluszków. Prace związane z adaptacją pomieszczeń rozpoczną się w czasie tegorocznych wakacji.

zlobek

foto archiwum

– Zapotrzebowanie na opiekę dla dzieci najmłodszych jest bardzo duże, dlatego podjęliśmy decyzję o stworzeniu dodatkowych miejsc w żłobku – mówi Bogdan Kożuchowicz, burmistrz Świebodzic. – W dodatku okazało się, że wniosek, złożony na dofinansowanie tej inwestycji do Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej, zyskał niemal stuprocentowe dofinansowanie. To pozwoli na przygotowanie w pełni wyposażonego oddziału, który będzie mógł przyjąć dzieci już 1 grudnia.

Budowa żłobka będzie kosztować samorząd 568.500,00 zł, z czego dotacja rządowa to 448.500,00 zł.

W sprawie przyjęcia dziecka do oddziału żłobkowego można się już kontaktować z dyrekcją Przedszkola nr 2.

Obecnie miasto dysponuje jednym oddziałem w Publicznym Przedszkolu nr 3 “Niezapominajka” – tu także przebywa 25 dzieci. We wszystkich publicznych przedszkolach wraz z dwoma oddziałami w szkołach podstawowych, uczy się 425 dzieci. Warto podkreślić, że wszystkie maluchy, których rodzice złożyli karty do placówek miejskich na bieżący rok szkolny, zostały przyjęte.