Strona główna Sport Inne Andriy Kulyk królem Świdnicy

Andriy Kulyk królem Świdnicy [FOTO]

0

Zwycięstwem Ukraińca Andrija Kulyka z grupy Kolss-BDC zakończył się pierwszy etap jubileuszowej 50. edycji kolarskiego wyścigu Szlakiem Grodów Piastowskich. Triumfator wyprzedził na „kresce” Pawła Franczaka z ActiveJet Team oraz trzeciego Mateusza Taciaka reprezentującego CCC Sprandi Polkowice. Pierwszy etap tego prestiżowego wyścigu w całości przebiegał w okolicach Świdnicy, ze startem i metą usytuowanymi nad zalewem Witoszówka.

TP__2614

Kolarze do pokonania mieli dystans 176 kilometrów, na który składało się 8 rund po 22 kilometry każda. Za każdym razem zawodnicy zmagali się z wymagającym podjazdem na premię 2. kategorii w Modliszowie. Mimo zwycięstwa na finiszu Ukrainiec Kulyk nie został pierwszym liderem 50. wyścigu Szlakiem Grodów Piastowskich. Koszulkę lidera założy jutro Paweł Franczak, dzięki zdobytemu na lotnej premii bonusowi czasowemu. Podczas pierwszego etapu było sporo ucieczek, aktywni byli m.in. Tomasz Kiendyś (CCC Sprandi Polkowice), a także Włosi Moreno Gianpaolo i Michele Gazzara (obaj MG Kvis Vega), ale wszelkie próby ataku zostały wchłonięte przez kolorowy peleton. Na ostatniej prostej najlepszy okazał się wspomniany Andriy Kulyk, drugi finiszował Paweł Franczak, a trzeci ubiegłoroczny triumfator imprezy Mateusz Taciak.

Do końca wyścigu pozostały jeszcze trzy etapy: Polkowice – Polkowice (155km), Dzierżoniów – Dzierżoniów (195km) i Legnica – Legnica (90km).

/FOTO: Tomasz Pietrzyk, Łukasz Kufner, Piotr Załęczny/

Poprzedni artykułWielki Brat patrzy
Następny artykułPiast odprawiony z bagażem 3 bramek! [FOTO]