Strona główna Sport Piłka nożna Polonia-Stal walczy o wielki finał Pucharu Polski!

Polonia-Stal walczy o wielki finał Pucharu Polski!

0

Już w najbliższą środę, 27 maja piłkarze trzecioligowej Polonii-Stali Świdnica zagrają kolejny mecz w ramach Pucharu Polski mierząc się z rewelacją i mistrzem legnickiego okręgu Gromem Grodzadzyń-Wielowieś. Ligowa karuzela powoli dobiega końca – przed nami jeszcze 3 mecze ligowe: w sobotę, 30 maja z Lechią Dzierżoniów, 3 czerwca ze Śląskiem II Wrocław i 6 czerwca z KP Brzeg Dolny, a także miejmy nadzieję wymarzony finał Pucharu Polski DZPN Wrocław!

 39

W odróżnieniu od Polonii-Stali Grom Gromadzyń-Wielowieś w drodze do półfinału Pucharu Polski na szczeblu Dolnośląskiego Związku Piłki Nożnej wygrał nie pięć a siedem spotkań. Rozpoczęło się od zwycięstwa 3:2 z Rodłem Granowice, następnie 3:1 z Mieszkiem Runowice, 3:0 z Płomieniem Radwanice, 1:1 (karne 4:2) z Unią Miłoradzice, 4:1 z Przyszłością Prusice, 3:0 z Czarnymi Rokitki i w finale po karnych z Orkanem Szczedrzykowice (0:0 – karne 6:5).

Grom Gromadzyń-Wielowieś jest beniaminkiem grupy II legnickiej klasy A i jej liderem pragnąc kontynuować swój marsz w górę ligowej hierarchii w okręgu legnickim. Nasi najbliżsi rywale legitymują się w lidze dorobkiem 23 zwycięstw i 2 porażek i imponującym bilansem bramkowym 135:19! W środę powalczą o sprawienie kolejnej niespodzianki i awans do dalszego szczebla Pucharu Polski, ale biało-zieloni również mają takie plany, aby zagrać w wielkim finale tych prestiżowych rozgrywek!

Spotkanie pomiędzy Gromem Gromadzyń-Wielowieś a Polonią-Stal Świdnica rozegrane zostanie w środę, 27 maja o godz. 17.00 na boisku w Ścinawie!!!

Poprzedni artykułStrefa Płatnego Parkowania trochę mniejsza
Następny artykułSnajperski nos Piecha