Strona główna Bez kategorii Świdnica z Gwiazdą Biznesu

Świdnica z Gwiazdą Biznesu [FOTO]

17

Dariusz Miłek, Suhorovsky Design Sp. z o.o., GEOTRADE Sp. z o.o., Frankonia Poland Sp. z o.o., SKC Haas Polska Sp. z o.o., Abe Grupa Kreatywna Małgorzata Jaskólska i Gmina Miasto Świdnica to laureaci Dolnośląskiego Plebiscytu Gospodarczego „Gwiazdy Biznesu”. W uroczystej gali finałowej imprezy uczestniczyło około 500 gości z całego regionu.

Gwiazdy Biznesu_11

To było niewątpliwie jedno z najważniejszych w tym roku wydarzeń gospodarczych na Dolnym Śląsku. Do rywalizacji o statuetki wykonane przez Dorotę Dziekiewicz-Pilich, artystkę-rzeźbiarkę autorkę m.in. prestiżowego Fryderyka stanęło aż 60 firm. Podmioty ubiegały się o zwycięstwo w następujących kategoriach: Mikro Firma, Mała Firma, Średnia Firma, Biznes Odpowiedzialny Społecznie, Samorząd Przyjazny Biznesowi, Pierwszy Biznes. Jedyną kategorią, do której nominowała tylko Kapituła była Osobowość. Laureaci, oprócz statuetek, otrzymali także czeki rozwojowe na szkolenia i promocję. Organizatorami Dolnośląskiego Plebiscytu Gospodarczego „Gwiazdy Biznesu” byli Fundusz Regionu Wałbrzyskiego oraz portal www.naszbiznes24.pl. Patronat Honorowy nad wydarzeniem objęli: Minister Gospodarki, Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości, Marszałek Województwa Dolnośląskiego, Wojewoda Dolnośląski oraz Prezydent Miasta Wałbrzycha. Mecenat sprawowali: Legnicka Specjalna Strefa Ekonomiczna, Wałbrzyskie Zakłady Koksownicze „Victoria” S.A., Pentair Poland Sp. z o.o. oraz Bank Gospodarstwa Krajowego. Do udziału w konkursowych kategoriach firmy zgłaszały się samodzielnie i bezpłatnie.

Gwiazdy Biznesu_1Do rywalizacji o statuetki wykonane przez Dorotę Dziekiewicz-Pilich, artystkę-rzeźbiarkę autorkę m.in. prestiżowego Fryderyka stanęło aż 60 firm

Każdy podmiot wypełniał stosowny formularz, który następnie oceniała Kapituła. – Wyłonienie tylko siedmiu „Gwiazd Biznesu”, spośród tak dużej liczby nominowanych, było doprawdy trudnym zadaniem. Dlatego serdecznie gratuluję wszystkim laureatom, którzy swymi dokonaniami zasłużyli na piękne statuetki – podkreśla Robert Jagła, Prezes Zarządu Funduszu Regionu Wałbrzyskiego, pomysłodawca Dolnośląskiego Plebiscytu Gospodarczego „Gwiazdy Biznesu”, który niestety nie uczestniczył osobiście w gali, gdyż przebywał w szpitalu. Oglądał jednak relację za pomocą wideokonferencji. – Za wsparcie w organizacji tego wielkiego przedsięwzięcia, bardzo dziękuję Mecenasom, Sponsorom i Partnerom Plebiscytu – dodaje.

W Gali Finałowej, która odbyła się w piątek, 17 kwietnia w Starej Kopalni w Wałbrzychu uczestniczyło ok. 500 gości. Uroczystości towarzyszyły prezentacja partnerów przedsięwzięcia oraz recital Janusza Radka, niezwykłego wokalisty i charyzmatycznego frontmana. – Trzeba pogratulować organizatorom tak wspaniałego przedsięwzięcia i wielkiego rozmachu z jakim przygotowana została gala. „Gwiazdy Biznesu” w pełni zasługują na miano Dolnośląskiego Plebiscytu Gospodarczego, biorąc pod uwagę zarówno zasięg, jak i ilość podmiotów, które wzięły udział w rywalizacji – mówił Wojewoda Dolnośląski Tomasz Smolarz, na chwilę przed ogłoszeniem zwycięstwa w kategorii Samorząd Przyjazny Biznesowi. – Szczerze kibicuję temu plebiscytowi i widzę w nim ogromny potencjał do dalszego rozwoju – dodał. Decyzją Kapituły, Samorządem Przyjaznym Biznesowi została Gmina Miasto Świdnica. Prezydent Beata Moskal-Słaniewska „Gwiazdę Biznesu” odebrała z rąk prezydenta Wałbrzycha Romana Szełemeja i wojewody Dolnośląskiego Tomasza Smolarza. Na drugim miejscu znalazła się Gmina Miejska Głogów, a trzecie wywalczyła Gmina Ząbkowice Śląskie.

Gwiazdy Biznesu_04Laureaci Gwiazd Biznesu

Wcześniej, Przewodnicząca Kapituły i jednocześnie Członek Zarządu Funduszu Regionu Wałbrzyskiego, Zdzisława Leszczyńska-Chruścik oraz Mikołaj Szyszkowski z Banku Gospodarstwa Krajowego wręczyli statuetkę za Pierwszy Biznes. Otrzymała ją założona w 2014 roku Abe Grupa Kreatywna Małgorzata Jaskólska. Przy okazji tej kategorii rozstrzygnięto również konkurs „Pomysł na biznes”, który w lutym ogłosił Fundusz Regionu Wałbrzyskiego. Granty finansowe o wartości 2,5 tys. zł, 1,5 tys. zł i 1 tys. zł otrzymały: Justyna Miśkiewicz, Beata Rosicka i Marta Mrówczyńska. Artur Mazurkiewicz, Prezes Związku Dolnośląscy Pracodawcy oraz dr Paweł Bojarski, wspólnik w Kancelarii Radców Prawnych dr P. Bojarski & dr K. Schmidt-Kwiecińska prezentowali wyniki w Mikro Firmie. Tu po „Gwiazdę Biznesu” sięgnął Sławomir Suchorowski, twórca międzynarodowej marki Suhorovsky Design. Na miejscu drugim uplasowała się Firma Szkoleniowo-Doradcza Anna Szywała S.C., a na trzecim MIMARI Michał Mirocha.

Gwiazdy Biznesu_05Recital Janusza Radka

Specjalnym wyróżnieniem Kapituły nagrodzono TEATR NASZ. Barbara Kaśnikowska, Prezes Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej i Sławomir Hunek, Prezes Dolnośląskiej Agencji Rozwoju Regionalnego odczytali werdykt w kategorii Mała Firma. Wręczając statuetkę, gratulowali Wiesławie Krawiec, współwłaścicielce GEOTRADE Sp. z o. o. Drugie miejsce wywalczyła spółka GLOBIMIX, a trzecie Niepubliczne Przedszkole Językowe „Michałek”. Z kolei w Średniej Firmie triumfowała Frankonia-Poland Sp. z o.o. „Gwiazdą Biznesu” został Krzysztof Zawadzki, a gratulowali mu Andrzej Zibrow, Dyrektor Generalny Coal Holding Sp. z o.o. oraz Paweł Celmer, Dyrektor Pentair Poland Sp. z o.o. Na drugim był ZPAS-NET Sp. z o.o., a na trzecim ENITRA Sp. z o.o. Mecenasem kategorii Biznes Odpowiedzialny Społecznie były Wałbrzyskie Zakłady Koksownicze „Victoria” S.A. Zatem tu nagrody wręczał Andrzej Warzecha – Prezes Zarządu. Statuetka „Gwiazdy Biznesu” powędrowała do dzierżoniowskiej spółki SKC Haas Polska. Za nią uplasowały się Wałbrzyskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. i Galess Sp. z o.o. Również jako Mecenas, nagrodę wręczał Rafał Jurkowlaniec, Prezes Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Miał przyjemność zaprezentować werdykt kapituły w kategorii Osobowość. Tu bezapelacyjną Gwiazdą wybrany został Dariusz Miłek, twórca potęgi CCC. Biznesmen z Polkowic pierwszy sklep pod marką CCC otworzył w 2001r., obecnie grupa ma ponad 700 salonów z markami CCC, Boti i Lasocki. Poza Polską aktywna jest również m.in. w Czechach, na Słowacji, w Niemczech, Austrii, Rosji i Turcji.

Podjęliśmy ambitne wyzwanie organizacji „Gwiazd Biznes”, realizując swoje cele statutowe, w których priorytetami są rozwój i promocja postaw przedsiębiorczych. Wierzę, że wszystkich nas napełnia radość i duma z tego, że w ostatnim czasie na Dolnym Śląsku tak wiele firm odnotowało wyraźny wzrost, poczyniło imponujące inwestycje i zwiększyło zatrudnienie. Powodem do zadowolenia jest także to, że coraz więcej samorządów za priorytet stawia sobie przychylność dla biznesu i że nasze województwo może poszczycić się gospodarczymi osobowościami na miarę nie tylko kraju, ale Europy i świata. To mocno nas utwierdza w tym, że nasze przedsięwzięcie będziemy kontynuować w latach następnych – zapewnia Robert Jagła, Prezes Zarządu Funduszu Regionu Wałbrzyskiego.

Poprzedni artykułPrzegląd Małych Form Teatralnych
Następny artykułDobry wieczór z książką w „Mechaniku”